Nintendo Switch doczekało się zapowiedzi pierwszej produkcji, która zadziała wyłącznie w trybie przenośnym, a więc po wyjęciu urządzenia ze specjalnej stacji dokującej.

Pierwszym przykładem jest właśnie Voez, japońska gra rytmiczna. Tytuł do obsługi wymaga ekranu dotykowego, z którego nie skorzystamy oczywiście po „zadokowaniu” sprzętu.

1
Voez łączy anime z rytmem

Gra ukaże się także w Europie, i to już 3 marca - a więc jako jedna z produkcji startowych. Cenę ustalono na dość wygórowane 21 euro (ok. 91 zł).

Jak ostrzegają twórcy ze studia Flyhigh Works (FHW), produkcja nie uwzględnia sterowania za pomocą przycisków, więc obie dłonie należy trzymać na ekranie Switch.

„Oprogramowanie nie zadziała w trybie TV" - napisano na oficjalnej stronie.

To pierwsza produkcja, która zawiera podobne ograniczenia. Nintendo już w przeszłości potwierdzało, że nie będzie wymagało od twórców obsługi obu trybów.

Choć Voez pozostaje niszowym tytułem, to wskazuje na interesujący trend - Switch może być po prostu potężnym sprzętem do gier przenośnych, nieco na wzór 3DS. Przeszkodą może być jedynie słabsza bateria.

To otwiera drogę dla produkcji, które sprawdzają się świetnie bez obsługi za pomocą przycisków. Wymienić można wiele gier mobilnych, ale także karcianki - jak Hearthstone.

Reklama

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały