Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ofiara Rozpaczy

Przyczyniamy się do powstania nietypowego dzieła sztuki.

W celu rozpoczęcia tej misji musisz udać się na południe Małego Rynku i porozmawiać z Zaofi Rzeźbiarzem (#11 na mapie Mały Rynek). Okaże się, że artysta tworzy rzeźby i zależy mu, aby ująć moment cierpienia ofiary zabijanej przez Rozpacz. Jeśli chcesz, to możesz mu pomóc w wykonaniu zadania. W tym celu należy udać się do świątyni Dendra O'hur (#3 na mapie w Bebechach) znajdującej się w Bebechach (#12 na mapie Mały rynek).

012
Wejdź w interakcję całunem na górze lokacji (1).

Po dotarciu na miejsce udaj się na górę okrągłej sali i odkryj całun (1 na obrazku powyżej), przykrywający zwłoki. Obejrzyj je, a zobaczysz ciało opuszczonego w stanie rozkładu. Spróbuj dotknąć zwłok, a zyskasz nieco punktów doświadczenia, ale kosztem utraty części życia. Następnie porozmawiaj z przywódcą kapłanów, po czym udaj się na Skraj Klifu (#13 na mapie Mały Rynek) i przeszukaj dom (#4 na mapie Skraj Klifu), o którym wspomniał jeden z wyznawców Dendra O'hur. Aby zbadać gruzowisko skorzystaj z siły. Wyczujesz postać kobiety-ducha, z którą wejdź w kontakt korzystając z anamnezy.

Udaj się teraz do ludzi stojących nieopodal (#5 na mapie Skraj Klifu) i wypytaj czy widzieli kogoś, kto buszował po gruzowisku. Dowiesz się o pewnych sierotach, które znajdziesz na południowym wschodzie dzielnicy (#6 na mapie Skraj Klifu). Udaj się tam i rozpocznij rozmowę z nimi (zapłać im 5 błyszków). Skup się zwłaszcza na Avinie, którą wypytaj o przeszukiwanie gruzowiska. Okaże się, że dziewczynka znalazła w nim pewien sześcian, którą od niej odzyskaj. Będzie to Międzywymiarowa Zagadkokostka. Przejdź do ekranu ekwipunku i użyj zdobytego przedmiotu. Okaże się, że nie potrafisz nic z nim zrobić.

013
Puste odbicie (1), któremu przekaż kostkę.

Twoim celem będzie odnalezienie osoby, która potrafi rozwiązać tajemnicę kostki. Spotkasz ją w Samotni, gdzie trafisz po swojej śmierci (np. gdy główny bohater zginie podczas pojedynku albo napijesz się Różowego szlamu z niebezpiecznych trunków u Ferioka w tawernie Piąte Oko - #16 na mapie Skraj Klifu). Podejdź wtedy do Pustego odbicia (1 na obrazku powyżej) i rozpocznij rozmowę. W jej trakcie przekaż enigmatycznej postaci Zagadkokostkę.

Po chwili odbicie zamieni się w kobietę o imieniu Seria. Zacznij z nią rozmowę na temat jej śmierci oraz ojca Orseolo (postać związana z zadaniem dodatkowym Wyznawcy Pana Wcieleń). Na koniec dialogu otrzymasz umiejętność Spokój Serii, która zwiększa siłę, szybkość i intelekt o 1 punkt.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Pożyczone i zgubione

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Beleazar i bestia

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ukochany niewolnik

Kiedy skończysz wejdź do portalu i wróć do rzeczywistości i skieruj się do Zaofiego Rzeźbiarza (#11 na mapie Mały Rynek). Wymyśl dokończenie jego obrazu, za co otrzymasz 40 punktów doświadczenia i artefakt Eteryczny Całun, który podnosi o 15% efektywność uników, gdy jesteś atakowany.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami