Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Niestabilne fundamenty

Próbujemy rozwiązać problem związany z tunelami.

W celu rozpoczęcia tej misji w Torment: Tides of Numenera udaj się do Bebechów (#12 na mapie Mały Rynek) i odnajdź kobietę o imieniu Peliai (#8 na mapie Bebechy). Porozmawiaj z nią, a dowiesz się, że próbuje dostać się do tuneli z jajami stychów, aby stworzenia przestały kopać i wywoływać trzęsienia ziemi zagrażające miastu. Jeśli zgodzisz się udzielić pomocy, to otrzymasz Zwiadosferę - artefakt pozwalający badać okolicę nawet przez ściany.

I sposób - Po rozmowie z Peliai udaj się do zawalonego tunelu (#9 na mapie Bebechy) i przekop go odnajdując zwłoki stycha. Następnie udaj się do Głównego brygadzisty (#10 na mapie Bebechy), z którym porozmawiaj o zadaniu stworzenia kopiącego robota. Następnie wróć w pobliże tunelu i porozmawiaj z konstruktem na temat przekopania tunelu do groty stychów.

026
Główne grupy stychów (1), bębny (2) do ich zwabiania oraz jaja (3) i przejście do Zasypanego Rozwidlenia (4).

Na miejscu natkniesz się na grupy stychów (1 na obrazku powyżej). Możesz rozpocząć z nimi regularną walkę (nie są zbyt wymagający, ale staraj się tak ustawiać, aby nie otaczali bohaterów) lub uderzać w bębny (2), do czego wymagana jest wiedza mistyczna lub o maszynach. Wydawane przez nie dźwięki zwabiają wszystkie stychy w okolicy, więc możesz w ten sposób ich uniknąć lub przyciągnąć do ustawionej w odpowiedniej formacji drużyny.

Twoim celem jest dotarcie do trzech gniazd z jajami (3) i zabranie ich. W tym celu wybieraj opcje związane ze zwinnymi rękami, perswazją, oszustwem i wiedzą o naturze. Nie wybieraj rozwiązań siłowych, ponieważ możesz zniszczyć jaja. Pamiętaj, że na każdym gnieździe musisz odbyć dwie akcje - pierwsza odsłania jaja, a druga zabiera je. Po zdobyciu jaj z trzech gniazd wróć z nimi do Peliai, a otrzymasz 40 punktów doświadczenia, błyszki i Hebanowe Oczy (przedmiot dający premię do percepcji oraz chroniący przed oszołomieniem i oślepieniem, ale obniżający szanse na ukrycie).

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Lazaret Zdławionego Echa

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wyznawcy Pana Wcieleń

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Krew brygadzisty

II sposób - druga metoda jest mniej wymagająca. Po rozmowie z Peliai podejdź do Ch'kekta (#5 na mapie Bebechy) i przy pomocy anamnezy przypomnij sobie język stychów. Następnie skorzystaj z perswazji, aby przekonać rozmówcę do zaprzestania kopania. W nagrodę za rozwiązanie sytuacji otrzymasz od Peliai nieco mniejszą nagrodę - 40 punktów doświadczenia oraz błyszki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami