Druga generacja stworków - czyli Pokemony znane z gier Silver i Gold - jest już dostępna w Pokemon Go. To nie tylko nowe zwierzaki, jak Bellossom i Sunflora, ale też przedmioty, takie jak Sun Stone.

1

Kamień Słońca to jeden z nowych przedmiotów służących do ewoluowania konkretnych stworków. To jeden z nowych elementów wprowadzonych w aktualizacji z lutego 2017 roku.

Glooma możemy już więc ewoluować nie tylko w Vilepluma, jak do tej pory, ale także - jeżeli zechcemy - w Bellossoma. Sun Stone wykorzystujemy też, do ewoluowania Sunkerna.

W tym artykule opiszemy proces transformowania stworków przy użyciu przedmiotu Sun Stone. Na końcu zaznaczamy też, jak można zdobyć taki kamień w Pokemon Go.

Podobne do Sun Stone przedmioty wykorzystujemy też w innych przypadkach - Metal Coat dla Steelixa i Scizora, Dragon Scale dla Kingdry, King's Rock dla Slowkinga i Politoeda oraz Up-Grade dla stworka Porygon2.

Jak ewoluować Glooma w Bellossoma w Pokemon Go

W grach z serii Pokemon na konsole przenośne, Glooma można ewoluować w Bellosoma, a nie tylko w Vileplume. Podobnie jest w Pokemon Go. W tradycyjnych grach potrzebowaliśmy kamienia Sun Stone - należało użyć go na Gloomie.

W Pokemon Go nie używamy przedmiotu Sun Stone - wystarczy, że go posiadamy. Poza tym, trzeba oczywiście posiadać też odpowiednią liczbę cukierków Candy. Ewolucja odbywa się w normalny sposób, a więc klikamy przycisk Evolve na stronie profilu wybranego stworka.

  • Gloom -> Bellossom - Sun Stone i 100 Oddish Candy.

Ewolucja Sunkerna w Sunflorę w Pokemon Go

Sunkern to zupełnie nowy stworek - a nie tylko dodatkowa ewolucja wprowadzona w drugiej generacji. Nie było jasne, czy twórcy zdecydują się po prostu na zastosowanie do ewolucji wyłącznie cukierków, jak choćby w przypadku Raichu.

Okazało się jednak, że - choć Sunflora to jedyna ewolucja Sunkerna - do transformacji wymagany jest także kamień Sun Stone.

Podobnie jak w przypadku Glooma, musimy więc posiadać odpowiednią liczbę cukierków (na szczęście nie 100, a tylko 50) oraz wspomniany przedmiot. Później wystarczy wybrać opcję ewolucji w menu, po wyborze konkretnego stworka.

  • Sunkern -> Sunflora - Sun Stone i 50 Sunkern Candy.

Przygotowaliśmy wiele pomocnych materiałów o Pokemon Go. Przeczytaj, co to jest CP. Lubisz jagody? Sprawdź opis wszystkich owoców Berry. Zapoznaj się także z Pokemonami 2 generacji, oraz dowiedz się, jak ewoluować Eevee. Mamy też cenne rady dotyczące zdobywania Stardust i Candy. Zobacz także: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki.

Jak zdobyć Sun Stone

Zdobycie kamienia Sun Stone to jedyny sposób, by ewoluować Glooma w Bellossoma, a Sunkerna w Sunflorę. Nie ma więc innego wyjścia - trzeba ten przedmiot znaleźć.

Obecnie jedynym sposobem na zdobycie Sun Stone - i innych przedmiotów do ewolucji - jest używanie PokeStopów. Szansa na to, że wypadnie nam właśnie kamień ewolucji, jest bardzo mała.

Na szczęście gra nagradza aktywnych i co siedem dni aktywnego korzystania z aplikacji otrzymujemy bonus, który zwiększa szansę na zyskanie tego typu przedmiotu. Warto więc codziennie sprawdzić choć kilka PokeStopów.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały