Pokémon Go - Sun Stone, Gloom i Bellossom, Sunkern i Sunflora

Jak ewoluować Glooma, Sunkerna i jak zdobyć Sun Stone.

Druga generacja stworków - czyli Pokemony znane z gier Silver i Gold - jest już dostępna w Pokemon Go. To nie tylko nowe zwierzaki, jak Bellossom i Sunflora, ale też przedmioty, takie jak Sun Stone.

1

Kamień Słońca to jeden z nowych przedmiotów służących do ewoluowania konkretnych stworków. To jeden z nowych elementów wprowadzonych w aktualizacji z lutego 2017 roku.

Glooma możemy już więc ewoluować nie tylko w Vilepluma, jak do tej pory, ale także - jeżeli zechcemy - w Bellossoma. Sun Stone wykorzystujemy też, do ewoluowania Sunkerna.

W tym artykule opiszemy proces transformowania stworków przy użyciu przedmiotu Sun Stone. Na końcu zaznaczamy też, jak można zdobyć taki kamień w Pokemon Go.

Podobne do Sun Stone przedmioty wykorzystujemy też w innych przypadkach - Metal Coat dla Steelixa i Scizora, Dragon Scale dla Kingdry, King's Rock dla Slowkinga i Politoeda oraz Up-Grade dla stworka Porygon2.

Jak ewoluować Glooma w Bellossoma w Pokemon Go

W grach z serii Pokemon na konsole przenośne, Glooma można ewoluować w Bellosoma, a nie tylko w Vileplume. Podobnie jest w Pokemon Go. W tradycyjnych grach potrzebowaliśmy kamienia Sun Stone - należało użyć go na Gloomie.

W Pokemon Go nie używamy przedmiotu Sun Stone - wystarczy, że go posiadamy. Poza tym, trzeba oczywiście posiadać też odpowiednią liczbę cukierków Candy. Ewolucja odbywa się w normalny sposób, a więc klikamy przycisk Evolve na stronie profilu wybranego stworka.

  • Gloom -> Bellossom - Sun Stone i 100 Oddish Candy.

Ewolucja Sunkerna w Sunflorę w Pokemon Go

Sunkern to zupełnie nowy stworek - a nie tylko dodatkowa ewolucja wprowadzona w drugiej generacji. Nie było jasne, czy twórcy zdecydują się po prostu na zastosowanie do ewolucji wyłącznie cukierków, jak choćby w przypadku Raichu.

Okazało się jednak, że - choć Sunflora to jedyna ewolucja Sunkerna - do transformacji wymagany jest także kamień Sun Stone.

Podobnie jak w przypadku Glooma, musimy więc posiadać odpowiednią liczbę cukierków (na szczęście nie 100, a tylko 50) oraz wspomniany przedmiot. Później wystarczy wybrać opcję ewolucji w menu, po wyborze konkretnego stworka.

  • Sunkern -> Sunflora - Sun Stone i 50 Sunkern Candy.

Przygotowaliśmy wiele pomocnych materiałów o Pokemon Go. Przeczytaj, co to jest CP. Lubisz jagody? Sprawdź opis wszystkich owoców Berry. Zapoznaj się także z Pokemonami 2 generacji, oraz dowiedz się, jak ewoluować Eevee. Mamy też cenne rady dotyczące zdobywania Stardust i Candy. Zobacz także: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki.

Jak zdobyć Sun Stone

Zdobycie kamienia Sun Stone to jedyny sposób, by ewoluować Glooma w Bellossoma, a Sunkerna w Sunflorę. Nie ma więc innego wyjścia - trzeba ten przedmiot znaleźć.

Obecnie jedynym sposobem na zdobycie Sun Stone - i innych przedmiotów do ewolucji - jest używanie PokeStopów. Szansa na to, że wypadnie nam właśnie kamień ewolucji, jest bardzo mała.

Na szczęście gra nagradza aktywnych i co siedem dni aktywnego korzystania z aplikacji otrzymujemy bonus, który zwiększa szansę na zyskanie tego typu przedmiotu. Warto więc codziennie sprawdzić choć kilka PokeStopów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami