Horizon Zero Dawn - Pole poległych

Badamy tajemnicę zniknięcia Esry, siostry Erenda, i walczymy z niszczycielami.

Jest to zadanie głównego wątku, ale dotyczy innej ścieżki. O misji dowiemy się podczas trwania zadania Miasto Słońca, w którym po rozmowie z Erendem dowiemy się o Ersie, jego siostrze, która wpadła w zasadzkę. Co ciekawe, natkniemy się na walczącego Erenda z maszynami w drodze do zadania Ustronie stwórcy.

Podbiegnij do Erenda i pomóż mu w walce z kilkoma maszynami. Atakuj z dystansu i strzelaj w czułe fragmenty pancerza maszyn. Po bitwie pozbieraj łupy, a następnie pomów z Erendem. Dopytaj go o to, co stało się z jego siostrą. Choć nie dostaniesz zbyt wielu informacji, ruszaj potem do miejsca, w którym zginęła Ersa.

Po dotarciu z Erendem do miejsca bitwy włącz tryb fokusa, a następnie zbadaj miejsce potyczki, a dokładniej zakrwawione zarośla i rozsypane strzały oraz inne krwawe ślady. Na placu boju znajdziesz też hełm jednego z Carja Cienia. Gdy już zbadasz wszystko, podświetl ścieżkę prowadzącą na południe.

Walka z niszczycielami

Podążając za śladami wózka dobrze jest zapisać stan gry przy napotkanym ognisku. W pewnym momencie dotrzesz do starożytnych ruin Zszarzałe Kości. Podążając za śladami uruchomi się scenka przerywnikowa, w której zauważycie ludzi z plemienia Erenda. Zabij napastników.

048
Na początku skup się na łucznikach, po czym zajmij się maszynami, wykorzystując także pułapki i ukształtowanie terenu.

Po chwili pojawią się bardzo niebezpieczne niszczyciele, które będą strzelać wiązkami laserowymi oraz są bardzo niebezpieczne w walce w zwarciu. Dlatego pozostawaj cały czas w ruchu, chowaj się za ścianami i próbuj ukryć się w zaroślach, aby przeczekać najgorszy moment i użyć pułapek zastawionych potykaczem. Możesz także spróbować wspiąć się na szczyt jednej z konstrukcji.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Horizon Zero Dawn - Na ziemie graniczne

Po udanej walce uruchomi się przerywnik filmowy, po którym raz jeszcze będziesz badać teren przy użyciu fokusa. Zanim jednak to zrobisz, pozbieraj łupy z pokonanych maszyn. Fokusem zbadaj kawałki skóry, plamy krwi, kamienie i porzuconą broń straży. Teraz wespnij się na pozostałości budynku obok, gdzie zauważysz trójnóg. Teraz możesz już porozmawiać z Erendem.

Wysnujesz ciekawą teorię o tajemniczej broni umieszczonej na trójnogu, który przed chwilą zbadałeś. Dodatkowo, istnieje szansa, że siostra Erenda może jednak żyć. Mężczyzna pobiegnie ile sił w nogach do miasta, a ty odblokujesz tym samym, Na ziemie graniczne, kolejną misję z tego wątku głównego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami