Ujawniono Shadow of War, sequel Śródziemie: Cień Mordoru - raport

Premiera w sierpniu?

W ofercie amerykańskiego sklepu internetowego Target pojawiła się gra Middle-Earth: Shadow of War - kontynuacja wydanego w 2014 roku Śródziemie: Cień Mordoru.

Informacje umieszczone na kartach katalogowych produkcji (już jednak usuniętych) sugerują, że produkcja ukaże się 22 sierpnia na PlayStation 4 i Xbox One (dzięki, NeoGAF). Nie można wykluczyć, że o ile doniesienia się potwierdzą, projekt trafi też na PC.

02
Talion powróci?

Z opisu wynika, że gracze udadzą się za „linię wroga, by stworzyć armię, podbić Fortecę i zdominować Mordor”. W tytule powróci podobno znany z poprzedniej części system Nemesis, pozwalający przejmować kontrolę nad pokonanymi przeciwnikami.

W ofercie Target znalazła się też złota edycja gry. W skład wycenionego na 99 dolarów (około 404 zł) wydania wejdą (poza podstawową wersją produkcji) cztery DLC - The Blade of Galadriel, The Desolation of Mordor, Slaughter Tribe Nemesis i Outlaw Tribe Nemesis.

Pierwsze dwa zaoferują dodatkową kampanię fabularną z misjami pobocznymi, nową postacią, którą pokierujemy, a także zdolnościami. Pozostałe przyniosą kolejne typy oponentów wraz z zadaniami, umiejętnościami i ulepszeniami Fortecy (co oznacza, że pojawi się możliwość rozwoju budynku).

Można zakładać, że osoby nie decydujące się na zakup złotego wydania będą mogły nabyć wymienionej wyżej rozszerzenia w ramach przepustki sezonowej, choć na detale trzeba poczekać.

Serwis Kotaku, który jako jeden z pierwszych napisał o ofercie sklepu Target, twierdzi - powołując na informatorów - że ponownie wcielimy się w Taliona dzielącego ciało z duchem Celebrimbora. Bohaterowie spróbują wykuć Pierścień równie potężny, co ten należący do Saurona.

01
Zrzut ekranu z karty katalogowej Middle-Earth: Shadow of War na PS4 w sklepie Target

Wszystkie powyższe doniesienia warto traktować jako nieoficjalne, choć już w marcu 2016 roku kaskaderka Lauren Mary Kim podała „Shadow of Mordor 2” w swoim portfolio, tłumacząc się później błędem systemu.

Faktem jest jednak, że Warner Bros. ma coś do przekazania graczom, ale na szczegóły trzeba będzie poczekać do 8 marca, zgodnie z informacjami ujawnionymi przez francuski IGN. Część graczy sugeruje, że mowa o nowej odsłonie serii Batman Arkham, lecz teraz równie prawdopodobny jest właśnie powrót do Mordoru.

Śródziemie: Cień Mordoru ukazało się w 2014 roku na PC, PlayStation 3, PS4, Xbox One i X360. Głównym bohaterem produkcji jest Talion - strażnik Gondoru, który wraz ze swoją rodziną ginie w ataku sił Saurona.

Zmarłego ożywia Celebrimbor - elficki duch zemsty, który umożliwia mężczyźnie ukaranie sprawców. W grze dużą rolę odegrał wspomniany system Nemesis, w ramach którego możemy przejmować kontrolę nad umysłami zdominowanych wrogów.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami