Horizon Zero Dawn - Zapomniani

Przeprowadzamy śledztwo i odnajdujemy brata Olary, Broma.

Zadanie rozpoczniesz wspinając się na wysoką skałę na północny-zachód od obozu Kolebki Matki. Na górę wdrapiesz się po żółtych elementach przyczepionych z jednej strony skały. Na szczycie porozmawiaj z Olarą, która choć stwierdzi, że nie powinna rozmawiać z wyrzutkami, to i tak to zrobi.

W ten sposób zapoznasz się z problemem dziewczyny, która nie dostała wieści od wygnanego brata, choć powinna. Dopytaj o szczegóły wygnania i zakrwawionego obozu, a następnie zaproponuj pomoc w odnalezieniu chłopaka. Zjedź po żółtej linie, aby szybciej dostać się na dół. Uważaj, gdyż wędrować tam może złomiarz.

Udaj się w kierunku wskazanego obozu, w którym rzeczywiście zauważysz sporo krwawych śladów, jednak żadnego ciała. Przyjrzyj się ognisku, wykonując na nim interakcję, a następnie przejdź do trybu fokusa i obejrzyj się, aby zobaczyć ślady krwi. Możesz - patrząc na nie - nacisnąć przycisk R1, aby nie pozostawać cały czas w trybie fokusa.

014
W tym miejscu rozpoczniesz zadanie.

Ślady prowadzące do Broma

Rusz przez wąskie przesmyki pomiędzy skałami, a zaraz potem zauważysz pień, w który wbity jest nóż. Zbadaj przedmiot po czym raz jeszcze podświetl kolejną ścieżkę. Podążaj nią, zaczynając od przejścia po bali na drugą stronę urwiska. Natkniesz się w końcu na wiadro. Przyjrzyj się przedmiotowi, po czym zauważysz, że krwawy trop się skończył.

Nie jest to jednak problemem, gdyż możesz kontynuować tropienie po śladach. Wspomóż się fokusem i zejdź nieco w dół, a następnie kontynuuj wędrówkę wzdłuż rzeki. W ten sposób dotrzesz do drewnianej bramy, która jednak nie ma chyba funkcji obronnej. Po prawej stronie od niej znajduje się bowiem drabina, po której przejdziesz na drugą stronę.

015
Wdrap się po niewielkiej drabince z prawej strony.

Natkniesz się tam na kilka czujek, jednak bez silniejszego towarzystwa, dlatego po prostu pozbądź się zagrożenia. Kontynuuj podróż po śladach, by w końcu dotrzeć do ogniska, przy którym znajduje się drogowskaz prowadzący do Kolebki Matki. Co ciekawe, ślady również prowadzą w tym kierunku.

Lekko po prawej stronie zauważysz kapliczkę, na której prawdopodobnie w ofierze został złożony dzik. Zbadaj resztki zwierzęcia, aby wysnuć teorię, że Brom prawdopodobnie sam postanowił zmylić własną siostrę, używając krwi dzika. Użyj fokusa i podświetl kolejną ścieżką, za którą powinieneś podążać. Szybko natkniesz się na stado złomiarzy, które musisz unicestwić.

016
Po pokonaniu złomiarzy zbadaj unicestwioną wcześniej czujkę.

Co ciekawe, jedna z maszyn pochylała się nad zniszczoną czujką i wykonywała jakieś dziwne operacje. Po zlikwidowaniu złomiarzy podejdź zatem do czujki i zbadaj ją. Podświetl kolejną ścieżkę i podążaj nią, po drodze rozprawiając się z kolejnymi czujkami. Dotrzesz do niewielkiej skały, na którą musisz się wspiąć. Wykorzystaj do tego niewielką platformę po lewej stronie, na którą wespniesz się po żółtych elementach z lin. W ten sposób natkniesz się na skrytkę z zapasami.

Spis treści: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Po jej zbadaniu podświetl kolejną ścieżkę i zmierzaj nią dalej. Po drodze zauważysz ciekawe przedmioty, jak wywar pełni zdrowia czy pakiet szybkiej podróży, który pozwoli ci przenieść się szybko do odnalezionych do tej pory ognisk czy osad. Ruszaj dalej przez mostek nieopodal, aby dotrzeć do kolejnej skały, na którą musisz się wspiąć. W końcu trafisz na Broma, który chce popełnić samobójstwo. W ramach dialogu możesz zażądać, aby wziął się w garść lub skorzystać z wyjścia miłego lub mądrego.

Postaraj się na spokojnie porozmawiać z mężczyzną, który wyjawi, że słyszy duchy zapomnianych. Obawia się, że jeśli ich posłucha, może zabić Olarę, jego siostrę. Dziewczyna pojawi się po chwili, postanowiła cię śledzić. Raz jeszcze będziesz musiał wybrać ścieżkę dialogową, proponujemy opcję upewnienia się. Po krótkiej rozmowie misja zakończy się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami