Polski horror Observer od twórców Layers of Fear trafi także na Xbox One

Mroczna wizja Polski.

Krakowskie studio Bloober Team ogłosiło, że zmierzający dotychczas tylko na PC horror Observer trafi także na konsolę Xbox One.

Daty premiery na obu platformach nadal jednak nie podano. We wpisie na blogu Xbox Wire odpowiedzialny w rodzimym zespole za marketing Rafał Basaj stwierdził jedynie, ze gra ukaże się „wkrótce”.

01
W Observer zwiedzimy wiele ponurych lokacji

To jednak nie wszystko - jednocześnie udostępniono nowy zwiastun. Krótki - trwający niespełna minutę - materiał prezentuje fragmenty rozgrywki.

W powstającej produkcji deweloperzy, którzy wcześniej stworzyli horror Layers of Fear, zamierzają przedstawić ponurą wizję Polski. Akcję osadzono w Krakowie pod koniec XXI wieku, kiedy to zdziesiątkowana przez wojnę i nanophage ludzkość jest zobojętniała na okrucieństwa świata.

Dla obywateli ucieczką od szarej i codziennej egzystencji są narkotyki, rzeczywistość wirtualna i implanty neuronowe. Państwo pogrążą się w kryzysie gospodarczym, dochodzi też do coraz większych napięć społecznych.

Piątą Rzeczpospolitą Polską - jak nazwano kraj - rządzi korporacja Chiron. Władze kontrolują mieszkańców z pomocą observerów - elitarnej, neuronowej jednostki zajmującej się hakowaniem umysłów podejrzanych.

Gracze wcielą się w Daniela Lazarskiego - członka wspomnianej komórki policyjnej. Mężczyzna ruszy na poszukiwania zaginionego syna. Tropy zaprowadzą bohatera do niebezpiecznej części futurystycznego Krakowa.

Hakowanie innych jest jednak groźnym zajęciem - każde przejęte wspomnienie przybliża observera do szaleństwa. Zaciera się granica między rzeczywistością, a wyświetlanymi przez umysł obrazami.

Szczegółów na temat rozgrywki nie ujawniono zbyt wiele. Wspomniany trailer - podobnie jak materiał z 2016 roku - zdradził jednak, że twórcy przedstawią wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby.

Nagranie sugeruje również, że nie zabraknie mrocznego i ponurego klimatu. W zwiastunie dostrzec można też pojawiające się na ekranie zniekształcenia rzeczywistości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami