Trailer Horizon Zero Dawn oferuje spojrzenie na świat gry

I twarze postaci.

Do europejskiej premiery gry akcji Horizon Zero Dawn został jeszcze niecały tydzień, a Sony stara się podtrzymać zainteresowanie imponującą produkcją - opublikowano nowy trailer.

Materiał wideo obejmuje wypowiedzi deweloperów z odpowiedzialnego za projekt studia Guerrilla Games. Twórcy opowiadają o założeniach gry, ale także o wyzwaniach stojących za tak ambitnym przedsięwzięciem.

1
Czy Aloy lubi pączki?

- Zawsze staraliśmy się tworzyć przełomową oprawę dla sprzętu PlayStation. Chcieliśmy zrobić to ponownie, ale w produkcji w otwartym świecie - mówi Hermen Hulst, menedżer generalny firmy. - Jednym z założeń było więc stworzenie czegoś w stylu filmu dokumentalnego o naturze.

- Musieliśmy znacząco poprawić silnik, by był w stanie wyrenderować wielkie, otwarte przestrzenie - dodaje reżyser, Mathijs de Jonge. - Jeśli eksplorujemy, biegamy czy zwiedzamy podziemne miejsca, nigdy nie zobaczymy ekranu ładowania.

Zwiastun oferuje więc spojrzenie na szereg dostępnych lokacji, ale skupia się także na animacjach postaci w dialogach. Dopracowanie tego elementu także miało zająć Guerrilla Games sporo czasu.

- Animacje twarzy w grach RPG nie są zawsze najwyższej jakości, więc czuliśmy, że to jeden z obszarów, w którym możemy się przyłożyć - wyjaśnia dyrektor artystyczny, Jan-Bart van Beek.

Zobacz: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

Gra „zauważalnie inspiruje się innymi produkcjami z otwartym światem, ale robi to w sposób wyważony i przemyślany. Ostatecznie to jednak bardzo oryginalny i intrygujący tytuł, do którego ciągle chce się wracać” - napisał Łukasz w recenzji Horizon Zero Dawn.

Produkcja ukaże się w Polsce już 1 marca, tylko na sprzęcie Sony - PS4 i PS4 Pro.

Akcja toczy się tysiąc lat w przyszłości - człowiek nie jest już panem natury, a kontrolę przejmują mechaniczne zwierzęta. Aloy, rudowłosa bohaterka Horizon Zero Dawn, wyrusza w świat w ramach pościgu za nieznanymi bandytami.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami