Pokémon Go - jak używać Nanab Berry, Pinap Berry i Razz Berry

Wszystko o nowych jagodach.

Jagody - Berries - to jeden z wielu typów przedmiotów, które możemy zdobywać, eksplorując różne okolice. Używamy ich, by wpływać w konkretny sposób na spotykane stworki. W efekcie otrzymujemy różne bonusy.

2
Kiedy użyjemy jagody, widzimy odpowiednią ikonę obok Pokemona na ekranie

Wszystkie owoce typu Berries zdobywamy tak, jak inne przedmioty - „kręcąc” napotkanymi punktami PokeStop. W takim przypadku szansa na zdobycie jagód jest jednak niewielka, więc trzeba przeszukać sporo PokeStopów.

Jagody różnego rodzaju są także nagrodami przyznawanymi za awansowanie na kolejne poziomy trenera, o czym warto pamiętać. Owoce najlepiej zachować na później i nie używać od razu na słabszych stworkach, gdy mamy niski poziom.

By użyć dowolnej posiadanej jagody Berry, należy wcisnąć ikonę w lewym, dolnym rogu ekranu - w ten sposób wyświetlimy owoce, które mamy przy sobie. Następnie wystarczy wybrać konkretny owoc i kliknąć na nim, by go użyć.

Kiedy jagoda zostanie użyta, gdy spotkasz dzikiego stworka, zobaczysz obok niego małą ikonę danego owocu, którego efekt jest obecnie aktywny. Ikona ta zniknie, jeżeli nie uda ci się złapać Pokemona następnym rzutem. Dopiero później możesz spróbować użyć kolejnej jagody.

Jednocześnie aktywny może być efekt tylko jednego owocu Berry. Poniżej opisujemy wszystkie nowe i starsze rodzaje jagód oraz ich zastosowanie. Używamy oryginalnych, angielskich nazw.

Nanab Berries

Te jagody zostały wprowadzone do Pokemon Go w aktualizacji opublikowanej w lutym, która dodała do gry Pokemony 2 generacji. Działanie Nanab Berry jest proste - spowalnia ona ruchy dzikiego stworka.

Różne Pokemony zachowują się inaczej, niektóre są mniej, a inne bardziej ruchliwe. Jagody Nanab sprawią, że łatwiej będzie przewidzieć, co zrobi stworzenie, a także - co najważniejsze - łatwiej będzie je złapać.

Nanab Berry najlepiej używać na stworkach, kiedy kończy ci się zapas Pokeballi, albo kiedy chcesz nauczyć się zachowań Pokemona.

Pinap Berries

Te jagody także zostały wprowadzone w aktualizacji z lutego 2017 roku. Używamy ich, by zwiększyć (dwukrotnie) liczbę cukierków Candy, które otrzymamy przy następnym - po użyciu jagody - złapaniu dzikiego Pokemona.

Warto podkreślić najważniejsze: zwiększenie liczby zdobytych Candy nastąpi tylko, jeżeli powiedzie nam się rzut Pokeballem, czyli pierwszy rzut po zastosowaniu jagody Pinap. Trzeba więc odpowiednio przemyśleć, jakiego Pokeballa użyjemy, a także upewnić się, że poprawnie wykonamy rzut.

Oczywiście, jeżeli rzut się nie powiedzie i nie złapiemy stworka, zawsze można użyć kolejnej Pinap Berry. Warto decydować się na taki krok tylko w przypadkach, gdy spotykamy rzadkie Pokemony.

Szukasz porad w związku z aktualizacją Pokémon Go i 2 generacją? Zobacz spis nowych Pokemonów z Johto, a także opis różnych jajek z nowymi stworkami. Dowiedz się też, jak ewoluować Eevee w Umbreona i Espeona.

Zobacz także: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Razz Berries

Jeżeli graliście w Pokemon Go w okresie premiery, kojarzycie zapewne, że jagody typu Razz były obecne w grze od początku. Ich działanie sprawia, że dzikie Pokemony łatwiej złapać.

Wciąż nieznana jest dokładna siła działania Razz Berry, ale pewne jest, że jagoda podnosi szansę sukcesu po rzucie o kilka procent. Pomaga oczywiście fakt posiadania lepszych kul - Great oraz Ultra Ball. Jagód Razz najlepiej używać na trudniejszych do schwytania stworkach.

Jak w przypadku innych jagód, także efekt Razz Berry nie sumuje się z bonusami innych owoców. Na bieżąco odwiedzaj PokeStopy, by powoli uzupełniać zapasy Berries.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami