Przedstawiciele Warner Bros. ujawnili datę premiery odświeżonej wersji wydanego oryginalnie w 2013 roku LEGO City: Tajny agent. Gra zadebiutuje 7 kwietnia na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

W Polsce dystrybutorem produkcji jest Cenega. Na wszystkich platformach docelowych tytuł ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy) - za lokalizację odpowiada firma QLOC.

01

Jednocześnie ogłoszono, że odświeżona wersja zaoferuje niedostępny w pierwowzorze z Wii U tryb kooperacji dla maksymalnie dwóch graczy. Wspólnie ze znajomym przemierzymy zbudowane z klocków miasto, także na podzielonym ekranie.

Zobacz: LEGO City: Tajny Agent - Poradnik, Solucja

Produkcja stworzona przez studio TT Fusion w założeniach przypomina nieco gry z serii Grand Theft Auto. Trafiamy do podzielonej na ponad 20 dzielnic metropolii, którą możemy dosyć swobodnie zwiedzać, korzystając z pomocy zróżnicowanych pojazdów.

Głównym bohaterem jest policjant Chase McCain, ścigający przestępców w Lego City. Protagonista dysponuje szeregiem umiejętności i potrafi - niczym słynny Agent 47 - przebierać się w różne stroje. Kostiumy pozwalają użyć odmiennych umiejętności.

Eksplorując skonstruowane z klocków miasto, wykonujemy wiele zadań, a także zajmujemy się zbieraniem poukrywanych w różnych miejscach przedmiotów kolekcjonerskich. Nie zabrakło też dużej porcji humoru.

Burmistrz Gleeson wzywa McCaina do pomocy, ponieważ metropolia opanowana jest przez falę przestępców. Polityk wierzy, że na czele kryminalistów stoi niejaki Rex Fury - złoczyńca, który niedawno uciekł z więzienia.

LEGO City: Tajny agent ukazało się zaraz po LEGO Władca Pierścieni. Gracze mieli nadzieję, że taka „autorska” produkcja zakończy bazowanie na słynnych licencjach, lecz następnym tytułem z serii było LEGO Marvel Super Heroes.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 13: Sekrety

Rozdział, w którym docieramy do tajnej bazy, uruchamiamy UFO i uwalniamy profesora.

LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 12: Podaj cegłę, kradnij sprzęt

Docieramy na plac budowy, tworzymy dźwig i kradniemy teleskop.

LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 10: Znowu na tropie (remiza strażacka)

Zdajemy kurs na strażaka i ratujemy Natalię ze szpitala.

LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 11: Drań wspiera drania, takie to spotkania (hotel)

Przez dachy kolejnych wieżowców docieramy do Vinniego i Rexa.