Trailer gry Persona 5 prezentuje działanie tajemniczego Velvet Room

To tylko sen.

Nieodłącznym elementem serii Persona jest Velvet Room, gdzie gracze mogą przyzywać, łączyć i tworzyć potężniejsze persony - awatary - do pomocy w walce. Tajemniczy pokój ze snu prezentuje najnowszy zwiastun produkcji.

Zgodnie z założeniami cyklu, tytułowe persony to manifestacje ludzkiego psyche, przedstawiane jako różne istoty. W Persona 3 inspirowano się grecką i rzymską mitologią, w Persona 4 stawiano na japońskie bóstwa, ale Persona 5 to już fikcyjni i historyczni przestępcy.

1
Pechowe położenie

Po wkroczeniu do walki postacie mogą korzystać ze specjalnych umiejętności właśnie za pośrednictwem persony. Metoda przyzywania także różni się w zależności od odsłony serii. Persona 3 to specjalny pistolet, Persona 4 to karty tarota, a Persona 5 - specjalne maski.

Awatary rozwijają się wraz z bohaterami, dysponując coraz potężniejszymi talentami i magią. Większość osób może kontrolować tylko jedną istotę tego typu, ale główny bohater jest specjalny - ma swobodny dostęp do całej plejady.

Tu do akcji wkracza właśnie Velvet Room, gdzie gracze łączą schwytane w walce persony o określonych umiejętnościach i atakach, starając się stworzyć jak najpotężniejszą jednostkę, która stanie za nami w walce.

Persona 5 debiutuje w Europie już 4 kwietnia, na PS3 i PS4. Gra ukazała się w Japonii już w ubiegłym roku, we wrześniu.

Akcja osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszyć będą przyjaciele i tajemniczy kot. Razem stworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna będzie chciała zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami