Remaster Lock's Quest z konsoli DS zmierza na PC, PS4 i Xbox One

Po 9 latach.

THQ zbankrutowało w 2012 roku, a większość licencji amerykańskiej firmy przejęło Nordic Games, które niedawno zmieniło nawet nazwę - właśnie na THQ Nordic. Teraz ze „skarbca” postanowiono wyciągnąć jedną ze starszych pozycji. Mowa jednak nie o Darksiders czy Red Faction, lecz... Lock's Quest.

Oryginał ukazał się w 2008 roku na Nintendo DS, za sprawą studia 5th Cell, znanego najlepiej za pośrednictwem cyklu Scribblenauts.

1
Powrót Lock's Quest

Mamy do czynienia ze strategiczną pozycją, czerpiącą większość rozwiązań z gatunku tower defense, gdzie celem jest budowanie elementów broniących przed kolejnymi falami przeciwników.

Zabawa podzielona jest na dwa podstawowe etapy. Najpierw konstruujemy wybrane umocnienia w ramach dostępnego czasu i budżetu - mury, wieże, działa, pułapki i tak dalej. Następnie do akcji ruszają wrogowie, testując nasze zasieki.

Remaster Lock's Quest ukaże się w kwietniu tego roku na PC, PS4 oraz Xbox One w ramach inicjatywy MAP (meaningful asset-program - program znaczących licencji), w ramach której można zapewne spodziewać się odświeżenia także innych tytułów THQ.

Za prace nad konwersją odpowiada studio Digital Continue z Nowego Jorku, musząc poradzić sobie z dostosowaniem rozgrywki podzielonej na dwa ekrany (na Nintendo DS) na „większe” platformy sprzętowe.

Zadbano więc o odświeżony interfejs, odpowiednie sterowanie, remasterowaną oprawę dźwiękową oraz całkiem nowy system postępów, odblokowujący kolejne zabudowania w określonych punktach fabuły. Wszystko to z zachowaniem oryginalnej rozgrywki i oprawy.

Do tego portrety postaci w wyższej rozdzielczości, orkiestrowa muzyka dla wstępu i zakończenia, nowa mapa do potyczek czy też możliwość zmieniania obłożenia klawiszy na PC.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami