Sniper Elite 4 - Wieś Bitanti

Odnajdujemy przywódcę ruchu oporu, Aniołka.

Choć podczas odprawy dotyczącej drugiego zadania padło wiele ważnych nazwisk, na początku zajmiesz się zupełnie innymi kwestiami. Niewielkie miasteczko Bitanti, które do tej pory żyło swoim spokojnym tempem, zostało przejęte przez oddziały generała Heinza Böhma.

Na ratunek pospieszył ruch oporu, który jednak przez swoją małą liczebność ma ograniczone pole manewru. Domyślnie spotkamy się z przywódczynią tych oddziałów pod koniec misji, ale zanim to nastąpi, pomożemy nieco ruchowi oporu.

O szczegółach, po zakończeniu animacji wprowadzającej, dowiesz się po wykonaniu interakcji na radiostacji znajdującej się pod skałą, przy niewielkim namiocie. Porozmawiaj także z Weaverem i Giancarlo przy łodzi, aby poznać pozostałe cele. Dopiero wtedy rozpocznie się główna część zadania. Ruszaj więc naprzód i wykonaj interakcję na łodzi.

Zadania poboczne: zlikwidowanie snajpera i mobilnego radiooperatora

Choć są to tylko cele poboczne, to wykonamy je na samym początku, ułatwiając sobie tym samym dalszy przebieg misji. Twoim pierwszym celem, zanim na dobre poświęcisz się walce obok ruchu oporu, będzie snajper (1). Zagraża on skutecznie bojownikom, a także stanowić będzie problem dla ciebie. Innym celem, którego musisz pozbyć się dość wcześnie, jest mobilny radiooperator (2), który może wezwać posiłki. Wówczas zadanie nie będzie już takie proste.

004
Mapa Bitanti. Odniesienia do punktów 1-5 odnajdziesz w tekście.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zabicie snajpera

Trzymaj się prawej strony plaży, skąd w pewnym momencie trafisz na niewielki mostek. Po lewej, nieco niżej, znajdują się strażnicy, których powinieneś zignorować. Pod koniec, jeszcze przed czerwonym generatorem, zeskocz z prawej strony w zarośla. Podążaj dalej w kierunku jaskini, nie dając się jednocześnie zauważyć przepływającej tam od czasu do czasu łodzi.

Odwróć uwagę znajdujących się na wybrzeżu dwóch żołnierzy i zlikwiduj ich. Spójrz w kierunku zniszczonej wieży i poczekaj, aż znajdujący się tam snajper będzie widoczny. Oddaj do niego celny strzał w głowę, gdy obok będzie przepływać łódź. Trzymając się linii brzegowej ruszaj w kierunku wieży, likwidując po cichu wrogów. Wespnij się na górę przez okno i po łańcuchu, a następnie przeszukaj ciało snajpera, zdobywając tym samym raport.

005
Strzelca wyborowego zastrzel wtedy, gdy obok będzie przepływać łódź. Zagłuszy to twój strzał.

Zabicie radioperatora

Wieża i jej okolice to doskonałe miejsce na oznaczenie wielu przeciwników, a także zlikwidowanie kolejnego celu pobocznego. Gdy pozbędziesz się przeciwnika, który w pewnym momencie pojawi się w okienku baszty, zminimalizujesz ryzyko wezwania posiłków i będziesz mógł zająć się głównym celem, czyli znalezieniem głównej kwatery partyzantów (3).

Anioł Stróż - odnalezienie kwatery głównej partyzantów

Trzymaj się prawej części mapy i podążaj wzdłuż niewielkiej rzeki, likwidując kolejnych żołnierzy po cichu. Jest to etap, w którym o ukrywanie się jest bardzo łatwo, korzystając z okolicznych zarośli i licznych murków. Zachęcamy do cichego działania, gdyż odkrycie twojej pozycji może spowodować wezwanie posiłków z obu stron. Wpadniesz w ogień krzyżowy i szanse na przeżycie ulegną drastycznemu zmniejszeniu.

Sukcesywnie i powoli okrążaj mapę, aż dotrzesz do fragmentu z murami obronnymi. W ich okolicach znajduje się dość duży oddział przeciwników, ale przy odrobinie cierpliwości również możesz pozbyć się ich po cichu. Przemierzaj niewielki las w kierunku drewnianej szopy, gdzie odnajdziesz wyższego rangą oficera. Gdy przeszukasz jego ciało, zdobędziesz kod do sejfu znajdującego się nieopodal.

To dobra okazja, aby na końcu niewielkiego tunelu wysadzić zamurowane przejście. Wyjdź przez nie i kontynuuj swoją wędrówkę, tym razem już do zaznaczonego na mapie obszaru (3). Wcześniej dobrze byłoby oczyścić centrum miasteczka. Jeśli jednak kierowałeś się naszymi wskazówkami wcześniej, nawet otwarty konflikt nie powinien przysporzyć ci tutaj wielu kłopotów.

006
Dobre spojrzenie na rynek Bitanti daje umiejscowienie na dachu. Jesteś tam jednak mocno odkryty, a więc coś za coś.

Na powyższym obrazku możesz zauważyć wycinek mapy. To właśnie tam znajduje się zejście do kwatery głównej partyzantów, w dole pomarańczowej kamienicy. W środku zbadaj znajdującą się tam skrzynię, gdzie odnajdziesz list od Sofii (5), czyli Aniołka - przywódczyni ruchu oporu. Zanim jednak udamy się na rozmowę z kobietą, zajmiemy się kolejnym pobocznym zadaniem.

Spis treści: Sniper Elite 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Sniper Elite 4 - Wiadukt Regilino

Zobacz też: Sniper Elite 4 - najlepsze karabiny snajperskie

Zadania poboczne: przeszukanie cmentarza

Po wyczyszczeniu okolicy wokół rynku miasteczka i odkryciu głównej kwatery partyzantów, dotarcie na cmentarz (4) powinno obyć się bez walki. Jest to teren okupowany przez ruch oporu, ale dla własnego bezpieczeństwa pozostań czujny. Przeciwnik może pokazać się w każdym momencie.

Okrąż budynek cmentarnej kaplicy i podłóż ładunek wybuchowy w zamurowanym wejściu. W środku zbadaj dokładnie wszystkie przedmioty, zwłaszcza list do Lucia od Salvatore, dzięki czemu zrealizujesz poboczną wytyczną. Teraz możesz udać się na spotkanie z Sofią. Wysadź wejście w murach obronnych i podążaj przed siebie na spotkanie z kobietą.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami