Zwolnienia w Infinity Ward i innych studiach Activision

Mimo rekordowych wyników firmy.

Osiągnięte przez Activision najlepsze wyniki finansowe w historii firmy najwyraźniej nie wystarczyły. Wydawca podjął decyzję o przeprowadzeniu zwolnień w podległych sobie studiach.

Koncern potwierdził dokonane cięcia w wystosowanym na łamach Kotaku oficjalnym oświadczeniu. Szczegółów nie podano, ale więcej detali dostarczyli pragnący zachować anonimowość informatorzy.

01

Redakcja wspomnianego serwisu, powołując się własne źródła, twierdzi, że Activision zredukowało zatrudnienie o blisko 5 procent.

Zwolnieniami objęto między innymi Infinity Ward, w którym z pracą pożegnało się około dwudziestu osób. Niewykluczone, że jednym z powodów była niższa od oczekiwanej sprzedaż Call of Duty: Infinite Warfare.

Podczas niedawnego spotkania z inwestorami, dyrektor generalny Activision - Eric Hirshberg - przyznał, że kosmiczna tematyka gry „nie przemówiła” do wszystkich fanów. Tegoroczna odsłona - którą przygotowuje Sledgehamer Games - ma być jednak powrotem do korzeni cyklu.

To jednak nie wszystko, ponieważ zmniejszono także liczebność Treyarchu - innej ekipy zajmującej się rozwojem serii Call of Duty. Informatorzy Kotaku nie sprecyzowali jednak, ile dokładnie osób straciło pracę.

Zwolnienia dotknęły też studio Beenox, w przeszłości odpowiedzialne za produkcje ze Spider-Manem oraz serię Skylanders. Bazując na własnych źródłach, serwis Gamasutra twierdzi, że w tym przypadku zlikwidowano cały dział kontroli jakości, co jednak nie wpłynęło na główny zespół deweloperów.

Zmniejszono również liczbę pracowników w głównej siedzibie Activision Publising. Warto podkreślić, że redukcja etatów nie objęła Blizzarda ani odpowiedzialnego za organizowanie zawodów e-sportowych Major League Gaming.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami