Wyścig w deszczu w nowym gameplayu z Project Cars 2

Siedem minut rozgrywki.

W internecie pojawił się materiał prezentujący fragmenty rozgrywki z powstającej w studiu Slightly Mad gry wyścigowej Project Cars 2.

Nagranie opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube użytkownik o pseudonimie Grizwords, posiadający dostęp do wczesnej wersji produkcji.

01

Autor filmu pokazał przykładowy wyścig na japońskim torze Fuji. Zawody rozegrano z włączonym LiveTrack - technologią dynamicznie dostosowującą trasę do aktualnych warunków pogodowych.

Rywalizacja rozpoczęła się przy pełnym słońcu, ale po chwili niebo zasnuły chmury i zaczął padać deszcz. W oczy rzuca się wiele szczegółów graficznych, o które zadbali twórcy, w tym między innymi krople wody spływające po szybach auta.

Opady zmodyfikowały stan powierzchni, wpływając na prowadzenie i przyczepność samochodu. Nagranie sugeruje, że jazda stała się trudniejsza - pojazd ślizgał się na mokrym asfalcie.

Wyścig zakończył się jednak w pełnym słońcu, co pozwoliło dostrzec odbicia światła, zarówno w lusterkach auta, jak i zalegającej na torze wodzie.

W Project Cars 2 pojawi się ponad 170 licencjonowanych samochodów od wszystkich najważniejszych producentów oraz ponad 60 tras.

Do tego „pełne wsparcie” dla urządzeń rzeczywistości wirtualnej (nie podano konkretnych modeli), a także możliwość włączenia na PC rozdzielczości 12K - oczywiście pod warunkiem, że posiadamy odpowiedni wyświetlacz obrazu. A raczej trzy ekrany 4K, postawione obok siebie - precyzują twórcy.

Druga odsłona cyklu od studia Slightly Mad zostanie wzbogacona o dodatkowe rodzaje zawodów. Otrzymamy między innymi wyścigi rallycross, hillclimb czy też touge i IndieCar.

Autorzy przygotowują ponadto usprawniony silnik graficzny i fizyczny, gwarantujące zmienny cykl dobowy, obejmujący 24 godziny. Nie zabraknie również wspomnianych warunków pogodowych, które będą zmieniać się dynamicznie w obrębie jednego wyścigu.

Project Cars 2 ukaże się w ostatnim kwartale bieżącego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami