Najdziwniejsze historie z Pokemon Go w tle

Opowieści śmieszne i straszne.

Mobilne Pokemon Go spotkało się z fenomenalnym przyjęciem. Ta prosta gra zdobyła niewyobrażalną wręcz popularność. Z aplikacji korzystali młodzi i starsi, mówili o niej wszyscy, temat Pokemonów na smartfonach poruszały często media głównego nurtu. Nie była to po prostu premiera gry, a wielkie wydarzenie.

Gra studia Niantic zachęciła wielu użytkowników do częstszego wychodzenia na spacery. Grupy trenerów zaczęły mimowolnie spotykać się w różnych punktach miast. Skoro tylu ludzi złapało bakcyla i aktywnie szukało wirtualnych stworków, siłą rzeczy niektórym przydarzyły się nietypowe przygody.

Zapoznajcie się z najbardziej interesującymi historiami graczy Pokemon Go.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

scrpoeke

Co to jest Pokemon Go?

Pokémon GO to prosta gra, w której głównym zadaniem jest kolekcjonowanie Pokémonów. Stworki znajdziemy jednak nie w świecie wirtualnym, ale w prawdziwym.

Aplikacja opiera się na technologii rozszerzonej rzeczywistości - na ekranie widzimy mapę swojej okolicy, na niej pojawiają się stworki. Musimy się do nich zbliżyć i kliknąć w ikonę, by „namierzyć” Pokemona za pomocą kamery i spróbować go złapać.

Na mapie widzimy też specjalne punkty PokeStop, w których znajdujemy przydatne przedmioty. Gdy rozwiniemy naszą drużynę stworków, możemy także zająć się walką na Arenach.

System potyczek nie jest jednak rozbudowany, co może rozczarować miłośników gier z cyklu Pokemon na przenośne konsole Nintendo. Sterowanie ogranicza się do stukania w ekran i dłuższego przytrzymywania palca na ekranie.

Gra jest dostępna na telefonach z systemami Android oraz iOS. Nie przygotowano wersji na Windows Phone. Aplikację można pobrać za darmo z Google Play (Android) lub sklepu AppStore (iPhone).

Twórcy przygotowali system mikropłatności.

Najciekawsze historie

- Zapoznajcie się z najbardziej interesującymi historiami graczy Pokemon Go.

- Pokemon Go szkodzi zdrowiu

- Nastolatka odnalazła zwłoki grając w Pokemon Go

- Gracze wchodzący tam, gdzie nie powinni

- Nie ma polowania bez płacenia

- Pokemon Go popularniejsze od Tindera

- Pokemon Go wykorzystywane w napadach

- Pokemon Go i hakerzy

- Pokemon Go i bezpieczeństwo na drodze

- Pokemon Go i świadek morderstwa?

- Utrata pracy przez Pokemon Go

- Pokemon Go ważniejsze od porodu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami