GTA Online - tryby adwersarza: Atak - Obrona

Jak wygrać w drużynowych wyścigach i uprzykrzyć życie przeciwnikowi.

Opisywany tryb jest wariacją na temat standardowego wyścigu przez punkty kontrolne. Biorą w nim udział co najmniej dwie dwuosobowe drużyny podzielone na role. Biegacz ma samochód wolniejszy i jego zadaniem jest dotarcie do mety przez wskazane punkty, natomiast obrońca ma auto dużo szybsze. Jego rolą jest pomoc koledze z drużyny i utrudnienie zadania przeciwnikom.

Co ciekawe, rola obrońcy nie ogranicza nas do trzymania się sztywno wyznaczonej trasy, gdyż nawet jej wtedy nie widać. Posiadamy więc wolną rękę w przypadku dobierania trasy, dzięki czemu - znając dobrze topografię miasta - zaskakiwać przeciwników pojawiając się w miejscach, w których się tego nie spodziewali.

W grze stosuje się zamiennie nazwy ról: biegacz nazywany jest czasami kurierem, a obrońca blokującym. Tryb Atak - Obrona to bardzo kontaktowa zabawa, wymagająca sporo cierpliwości. Poniżej możesz zapoznać się z taktykami i strategiami, które przygotowaliśmy dla każdej z obu ról.

Dane techniczne:

  • Ilość graczy: od 4 do 8
  • Drużyny: maksymalnie 4

Jak grać biegaczem

Twoje zadanie wydaje się być z pozoru bardzo proste - wystarczy, że przekroczysz linię mety na pierwsze pozycji. Jeżeli do tej pory dobrze ci szło w klasycznych wyścigach, niewątpliwie będzie to ułatwieniem, choć z drugiej strony żadnym gwarantem zwycięstwa. W każdej sytuacji możesz bowiem zostać zaatakowany przez wrogiego obrońcę lub innego biegacza.

Dlatego właśnie powinieneś cały czas spoglądać na radar w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli znajdujesz się w terenie miejskim lub innym pełnym przeszkód, a zauważysz nadciągającego z ogromną prędkością przeciwnika, zwolnij lub nawet zatrzymaj się, spróbuj ochronić się za osłoną. Istnieje szansa, że wrogi obrońca po prostu minie cię z dużą prędkością, a ty będziesz mógł kontynuować wyścig.

Staraj się nie wdawać w przepychanki z innymi kurierami. Skoncentruj się na zaliczaniu kolejnych punktów kontrolnych i unikaniu ataków ze strony obrońców. W przypadku wybicia z trasy lub znacznego spowolnienia, nie poddawaj się. Inny z biegaczy również może zostać wyeliminowany, a ty odzyskasz pozycję.

Większość ataków na początku wyścigu będzie przeprowadzanych na liderze stawki. Każdy obrońca będzie przecież walczył o to, aby dalej usytuowani koledzy z drużyny mogli objąć prowadzenie. Jeśli czujesz się dobrym kierowcą i sytuacja na to pozwala, nie próbuj za wszelką cenę od samego początku dostać się na pierwsze miejsce. Wbrew pozorom, masz dużo większe szanse trzymając się na początku nieco dalej.

002
Za chwilę zaatakujemy pomarańczowego kuriera. Drużyny podzielone są na dobrze odróżniające się kolory, dlatego nie sposób się tu pomylić.

Jak grać obrońcą

Granie obrońcą nie zmusza cię do trzymania się wyznaczonej trasy, której zresztą nawet nie widzisz. Posiadasz samochód dużo szybszy, ale i mniej stabilny oraz lżejszy. Przeczytaj zatem kolejne akapity, aby dowiedzieć się jak utrudnić życie obcym biegaczom.

Twoje auto w bezpośrednim starciu, czyli zderzeniu z dużą prędkością, wcale nie musi wyjść zwycięsko. Najlepszą taktyką będzie podjeżdżanie do przeciwnika od tyłu i delikatne uderzanie go w tylne koło z któregoś z boków. Jest to bardzo skuteczny sposób obrócenia samochodu, a wymyślili go niegdyś amerykańscy policjanci. Stosują go w pościgach do dziś.

Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Staraj się ignorować zaczepki innych blokujących. Koncentruj się raczej na wyeliminowaniu wrogich kurierów i zawsze skupiaj się na pierwszym w stawce przeciwniku. Gdy kolega z twojej drużyny jest na prowadzeniu, staraj się przebywać tuż obok niego i niwelować ataki innych drużyn. To trudna rola i często dużo w niej zależy od przypadku.

Myśl do przodu. Nawet, jeśli nie znasz za dobrze mapy, próbuj podjeżdżać do nieprzyjaciół z boku. Gdy uda ci się wcisnąć przeciwnika w jakiś ślepy zaułek lub inne miejsce, z którego ciężko wyjechać, blokuj go do momentu, aż twój kolega nie obejmie prowadzenia. Wówczas rozpocznij polowanie na innych. Tyczy się to sytuacji, gdy w rozgrywce bierze udział więcej, niż dwie drużyny.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami