GTA Online - Motocykliści: jak założyć klub

Zakładamy motocyklowy klub, którego stajemy się prezydentem.

Kto oglądał popularny jeszcze do niedawna serial Synowie Anarchii ten wie, że gangi motocyklowe raczej nie przywodzą na myśl grzecznych pasjonatów głośnych jednośladów. Nie inaczej dzieje się w przypadku dodatku Motocykliści do GTA Online, w którym możemy nie tylko dołączyć do takiego klubu, ale również stać się jego prezydentem.

Na wstępie należy zaznaczyć, że zakładanie własnego klubu ma sens raczej tylko wtedy, gdy mamy co najmniej kilku znajomych aktywnie grających w produkcję Rockstara. Jeśli nie mamy tego szczęścia, lepiej jest spróbować dostać się do już istniejącego klubu. Fora tematyczne o serii Grand Theft Auto są pełne ogłoszeń dotyczących chęci dokooptowania klubowiczów.

Każdy klub może posiadać maksymalnie ośmiu członków, a twórcy w ramach tego bezpłatnego dodatku przygotowali graczom szereg misji związanych bezpośrednio z motocyklowymi aktywnościami. Jeśli jednak upierasz się przy tym, aby poprowadzić klub własnoręcznie, przeczytaj kilka poniższych akapitów.

Zakładanie klubu w GTA Online - Motocykliści

Na początku musisz kupić siedzibę swojego przyszłego klubu. Za pomocą wirtualnego telefonu komórkowego uruchom przeglądarkę internetową, po czym wybierz stronę Maze Bank Foreclosure. Znajduje się tam dwanaście budynków, które zostały oddane przez bank na licytację komorniczą.

Każdy z tych budynków ma swoją cenę, która będzie jednak dopiero początkiem ewentualnych wydatków. Jeżeli więc nie zależy nam szczególnie na bliskości centrum, możemy wybrać tańsze lokum gdzieś w północnej części wyspy. Po kliknięciu na czerwony przycisk Wejdź na stronę twoim oczom powinna ukazać się poniższa mapka.

005
Mapa klubów motocyklowych do kupienia.
 1. Paleto Bay, 68 Paleto Blvd.; Cena: 250,000$
 2. Paleto Bay, 1 Paleto Blvd.; Cena: 242,000$
 3. Grapeseed, 2111 East Joshua Road; Cena: 225,000$
 4. Sandy Shores, 47 Algonquin Blvd.; Cena: 210,000$
 5. Great Chaparral, 101 Route 68; Cena: 200,000$
 6. Centrum Vinewood, 2214 Clinton Avenue; Cena: 472,000$
 7. Hawick, 1778 Hawick Avenue; Cena: 495,000$
 8. Plaża Del Perro, 7 Del Perro Beach; Cena: 365,000$
 9. Vespucci Beach, 4 Goma Street; Cena: 395,000$
 10. Pilbox Hill, 75 Elgin Avenue; Cena: 455,000$
 11. Ranczo, 1334 Roy Lowenstein Blvd.; Cena: 420,000$
 12. La Mesa, 137 Capital Blvd.; Cena: 449,000$

Jak więc możesz sam zauważyć, rozstrzał cenowy jest naprawdę ogromny. Miejsce blisko centrum ma oczywiście też swoje plusy - większość akcji w trybach sieciowych odbywa się w miejskiej części mapy lub w jej bezpośrednich okolicach. Im więcej pieniędzy będziesz w stanie przeznaczyć na lokal, tym okaże się ładniejszy wizualnie.

Sam wydatek na lokal to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Setki tysięcy dolarów możemy przeznaczyć na różnego typu dodatki, zanim sfinalizujemy transakcję. Wiele z nich zapewnia jedynie poprawę warunków wizualnych lub zastosowanie własnych grafik w siedzibie klubu.

Personalizacja klubu

Zanim zatwierdzisz zakup siedziby klubu będziesz miał do dyspozycji kilka opcji personalizacji, opierających się głównie na wyglądzie i wykończeniu pomieszczeń, ale także na usprawnieniach dotyczących głównej rozgrywki.

006
Dodatki wizualne są dość kosztowne i istnieje mała szansa, że zrobisz nimi na kimś wrażenie. Szkoda pieniędzy.

Pierwszą opcją dotyczącą wyglądu jest wybór murala, czyli największej grafiki reprezentującej twój klub. Opcje związane ze stylem mają wpływ na rozmieszczenie oraz rodzaj mebli czy mniejszych detali związanych ze ścianami. Opcja wizualna to także emblemat klubu. Jeden z nich jest darmowy, za resztę trzeba dopłacić.

Czwarta opcja personalizacji nie odbierze ci dodatkowych dolarów. Nazwę klubu będziesz mógł także określić jednym z ośmiu dostępnych kolorów. Przedostatnią opcją jest schowek na broń, gdzie będziesz mógł trzymać arsenał na później. Takie ulepszenie kosztuje aż 320.000 dolarów.

Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Ostatnią opcją, wartą ponad pół miliona dolarów, jest warsztat. Posiadając tego rodzaju ulepszenie nie będziesz musiał odwiedzać innych miejsc tego typu na mieście. Wszelkie ulepszenia wykonasz zatem na własnym podwórku, oszczędzając przy tym nieco grosza.

Zaraz po zakupie nieruchomości będziesz mógł się do niej udać, do czego w rozmowie telefonicznej zostaniesz zachęcony przez niejakiego Malca. Po spotkaniu zapozna cię z podstawowymi zasadami panującymi w klubie oraz przekaże ci informacje na temat garażowania motocykli przez członków twojego klubu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami