Ekran konfiguracji samochodu proponuje przede wszystkim wizualne zmiany, które nie mają najmniejszego wpływu na rozgrywkę. Najbardziej kluczową kwestią pozostaje wciąż wybór bryły pojazdu. Poniżej możesz zapoznać się z listą opcji, z jakich możesz skorzystać podczas konfiguracji samochodu.

Rocket League - konfiguracja samochodu

Zwróć uwagę przede wszystkim na pierwszą pozycję, czyli Body. O ile rzeczywiście pojazdy zachowują się tak samo, to dobranie odpowiedniego kształtu może być kluczowe dla twoich taktyk lub stylu gry. Pozostałe opcje są związane tylko i wyłącznie z wyglądem.

  • Body - wybierasz tutaj rodzaj pojazdu. Niektóre są niższe i dobrze nadają się do podcinania piłki, inne mają większy gabaryt i dobrze sprawdzają się do obrony bramki. Wszystkie jednak mają takie same przyspieszenie i prędkość maksymalną. Eksperymentuj z różnymi pojazdami, aby przekonać się na własnej skórze, który wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla twojego stylu gry.
  • Decal - przyjemne dla oka kalkomanie, które wyróżnią twój pojazd z tłumu, nie zatracając jednocześnie jego koloru. Jest ich zaledwie kilka rodzajów i odblokowywane są wraz z postępami w grze i zbieraniem doświadczenia.
  • Paint - czyli rodzaj malowania pojazdu drużyny własnej i przeciwnej. Jedna z drużyn będzie posiadać odcienie chłodniejsze, druga cieplejsze. Znajdziesz tu różne rodzaje farb: połyskujące, perłowe, metaliczne, skorodowanej blachy, a także kolor akcentu, jeśli naniesiesz go na auto, choćby za pomocą wyżej opisywanych Decals.
  • Wheels - to nic innego jak rodzaj felgi i opony, czyli koła zastosowanego w twoim pojeździe. Ma walor typowo estetyczny i raczej nikt, oprócz ciebie, nie będzie zwracał uwagi na twoje „kapcie”.
002
Odpicuj sobie furę.
  • Rocket trail - rodzaj smugi za twoim samochodem, który będzie zauważalny po użyciu dopalacza. Od standardowych, po futurystyczne i nacechowane humorem. Nie ma problemu, aby z twojego wydechu wysypywały się dolary czy też śnieżynki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
  • Topper - to nic innego, jak rodzaj nakrycia głowy, czyli w przypadku Rocket League - samochodziku. Klasyczna baseballówka czy może dystyngowany kapelusz? Wybór należy do ciebie. O ile odblokujesz te przedmioty wraz z postępami w grze.
  • Antenna - jako że pojazdy w Rocket League przypominają zdalnie sterowane samochodziki, posiadają też anteny. Za pomocą tej opcji możesz wybrać jej zakończenie. Może tam znajdować się jakiś przedmiot lub flaga.

Spis treści: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Rocket League - ustawienie kamery

- Rocket League - tryby gry

Konfiguracja samochodu za pomocą wyżej opisanych opcji nie jest najważniejszą rzeczą w grze, jednak pozwala na stworzenie prawdopodobnie niepowtarzalnego autka w grze. Jeśli jednak nie lubisz wyróżniać się z tłumu, a swoją wartość wolisz przekazać w sposób praktyczny, możesz zupełnie zignorować okno modyfikacji pojazdu.

Zaawansowani gracze mogą pokusić się także o przeanalizowanie dostępnych w internecie statystyk związanych z tak zwanymi hit boxami każdego z aut. Są to miejsca, które mogą zaproponować najefektywniejsze odbijanie piłki. Tylko dla fanów arkusza kalkulacyjnego!

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko