Rocket League - konfiguracja samochodu

Jak zmienić wygląd pojazdu.

Ekran konfiguracji samochodu proponuje przede wszystkim wizualne zmiany, które nie mają najmniejszego wpływu na rozgrywkę. Najbardziej kluczową kwestią pozostaje wciąż wybór bryły pojazdu. Poniżej możesz zapoznać się z listą opcji, z jakich możesz skorzystać podczas konfiguracji samochodu.

Rocket League - konfiguracja samochodu

Zwróć uwagę przede wszystkim na pierwszą pozycję, czyli Body. O ile rzeczywiście pojazdy zachowują się tak samo, to dobranie odpowiedniego kształtu może być kluczowe dla twoich taktyk lub stylu gry. Pozostałe opcje są związane tylko i wyłącznie z wyglądem.

  • Body - wybierasz tutaj rodzaj pojazdu. Niektóre są niższe i dobrze nadają się do podcinania piłki, inne mają większy gabaryt i dobrze sprawdzają się do obrony bramki. Wszystkie jednak mają takie same przyspieszenie i prędkość maksymalną. Eksperymentuj z różnymi pojazdami, aby przekonać się na własnej skórze, który wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla twojego stylu gry.
  • Decal - przyjemne dla oka kalkomanie, które wyróżnią twój pojazd z tłumu, nie zatracając jednocześnie jego koloru. Jest ich zaledwie kilka rodzajów i odblokowywane są wraz z postępami w grze i zbieraniem doświadczenia.
  • Paint - czyli rodzaj malowania pojazdu drużyny własnej i przeciwnej. Jedna z drużyn będzie posiadać odcienie chłodniejsze, druga cieplejsze. Znajdziesz tu różne rodzaje farb: połyskujące, perłowe, metaliczne, skorodowanej blachy, a także kolor akcentu, jeśli naniesiesz go na auto, choćby za pomocą wyżej opisywanych Decals.
  • Wheels - to nic innego jak rodzaj felgi i opony, czyli koła zastosowanego w twoim pojeździe. Ma walor typowo estetyczny i raczej nikt, oprócz ciebie, nie będzie zwracał uwagi na twoje „kapcie”.
002
Odpicuj sobie furę.
  • Rocket trail - rodzaj smugi za twoim samochodem, który będzie zauważalny po użyciu dopalacza. Od standardowych, po futurystyczne i nacechowane humorem. Nie ma problemu, aby z twojego wydechu wysypywały się dolary czy też śnieżynki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
  • Topper - to nic innego, jak rodzaj nakrycia głowy, czyli w przypadku Rocket League - samochodziku. Klasyczna baseballówka czy może dystyngowany kapelusz? Wybór należy do ciebie. O ile odblokujesz te przedmioty wraz z postępami w grze.
  • Antenna - jako że pojazdy w Rocket League przypominają zdalnie sterowane samochodziki, posiadają też anteny. Za pomocą tej opcji możesz wybrać jej zakończenie. Może tam znajdować się jakiś przedmiot lub flaga.

Spis treści: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Rocket League - ustawienie kamery

- Rocket League - tryby gry

Konfiguracja samochodu za pomocą wyżej opisanych opcji nie jest najważniejszą rzeczą w grze, jednak pozwala na stworzenie prawdopodobnie niepowtarzalnego autka w grze. Jeśli jednak nie lubisz wyróżniać się z tłumu, a swoją wartość wolisz przekazać w sposób praktyczny, możesz zupełnie zignorować okno modyfikacji pojazdu.

Zaawansowani gracze mogą pokusić się także o przeanalizowanie dostępnych w internecie statystyk związanych z tak zwanymi hit boxami każdego z aut. Są to miejsca, które mogą zaproponować najefektywniejsze odbijanie piłki. Tylko dla fanów arkusza kalkulacyjnego!

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami