Oprócz trzech nowych zawodów w postaci doktora, detektywa i naukowca oraz możliwości założenia własnego biznesu, rozszerzenie Witaj w pracy zawiera też nową rasę - kosmitów i ich planetę Sixam, która jest ukrytą lokacją. Interakcje z obcymi są dość rozbudowane, a ich świat zawiera nowe, niespotykane na Ziemi pierwiastki i rośliny.

Dotarcie na Sixam

Na planetę Sixam, gdzie przebywają kosmici, możesz dostać się na dwa sposoby. Pierwszy jest związany z budową rakiety, a drugi z opisywaną już wcześniej karierą naukowca, pracującego w laboratorium.

rakieta

Jeżeli jesteś zainteresowany sposobem z rakietą, to najpierw musisz ją wybudować. Przejdź w tryb budowy (#1 na obrazku powyżej), a następnie odszukaj poszukiwany element lub wpisz w polu z lewej (#2) wyraz rakieta i wybierz opcję Rakieta (wiedza). W menu na dole zostaną wyświetlone trzy typy rakiet:

  • Steampunkowe kosmolatadło (#3a) - do kupienia od razu za 5,000 $.
  • Rakieta Apollo (#3b) - kosztuje 8,750 $, ale aby ją odblokować musisz osiągnąć 10 poziom kariery astronautycznej (ścieżka kosmiczny strażnik).
  • Retro Rakieta - jej cena to 10,000 $. Również wymaga odblokowania 10 poziomu kariery astronautycznej, ale na ścieżce międzygwiezdnego przemytnika.

Najmniej wymogów jest zatem związanych ze Steampunkowym kosmolatadłem, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wybrał inną rakietę. Kiedy to uczynisz postaw ją na podwórzu (#4 na obrazku powyżej) i pracuj przy niej tak często, jak tylko możesz, co zapewni rozwój nauk kosmicznych. Twoim celem jest maksymalne rozwinięcie rakiety poprzez dodanie wszystkich możliwych ulepszeń. Dzięki temu będziesz mógł wyruszyć w przestrzeń kosmiczną i dolecieć na planetę Sixam. Nie zawsze trafisz na nią od razu i czasami będziesz musiał kontynuować kolejne loty, aż do skutku.

Druga metoda dotarcia do kosmitów wiąże się ściśle z karierą naukowca. W tym przypadku musisz rozwinąć się w zawodzie do dziesiątego poziomu, co umożliwi maksymalne rozwinięcie Generatora hiperprzestrzeni Electroflux. Umieść Generator w Konstruktorze Wynalazków i rozwiń ostatnie ulepszenie. Następnie wybuduj Generator i wybierz opcję Podróżuj do obcego świata.

W Sixam natkniesz się na kosmitów oraz zupełnie nowe formy życia, rośliny i minerały, których nie spotkasz na Ziemi. Warto się im przyjrzeć, ponieważ są unikalne, a możesz je badać.

Kosmici

Z samymi kosmitami możesz spotkać się na dwa sposoby. Pierwszy to udanie się na planetę Sixam. Sposoby, jak tego dokonać, zostały opisane powyżej. Druga możliwość, to trafienie na kosmitę na Ziemi (mają ludzki wygląd i mieszkają wśród innych simów) lub porwanie przez UFO. Ostatnia opcja jest w pełni przypadkowa, ale jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo spotkania z obcą cywilizacją, to w zawodzie naukowca skoncentruj się na wynalazkach związanych z obcymi formami życia.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć obcego w kreatorze postaci. W tym przypadku należy w lewym dolnym narożniku wybrać opcję kosmity, a nie zwykłego sima.

obcy

Warto wiedzieć, że w trakcie porwania sima-mężczyzny istnieje 25-procentowa szansa, że zostanie zapłodniony przez obcych (kobiety nie mogą mieć dzieci z obcymi). Po urodzinach takiego dziecka musisz zdecydować czy chcesz, aby zostało w domu czy też wolisz odesłać je do Sixam - pamiętaj, że decyzję tę musisz podjąć dość szybko. W innym razie obco-ludzki mieszaniec zostanie w twojej rodzinie. Dziecko-obcy może się pojawić także w przypadku związania się ze sobą dwóch kosmitów lub kosmity (kosmitki) i ziemianina (ziemianki).

Kosmici funkcjonują w społeczeństwie podobnie do normalnych simów. Mogą pokazywać się w swojej pierwotnej formie lub korzystać ze specjalnych kamuflaży, dzięki którym niczym nie odróżniają się od ziemian. W celu zregenerowania energii kosmici nie muszą kłaść się spać - zamiast tego mogą niemal w dowolnym miejscu skorzystać ze specjalnej medytacji.

Spis treści: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Sims 4: Witaj w pracy - zawody: doktor, detektyw, naukowiec

- Sims 4: Witaj w pracy - prowadzenie biznesu

Ponadto obcy posiadają szereg zdolności specjalnych, takich jak:

  • Analizowanie simów - umożliwia szybkie poznanie osobowości danej postaci.
  • Pranie mózgu - możesz wybranemu simowi wymazać z pamięci informację, że jesteś kosmitą.
  • Zdolności telepatyczne - dzięki nim mogą wydawać polecenia niczego nieświadomym simom.
  • Empatia - możesz przejmować od simów ich obecny poziom zadowolenia.
  • Analizowanie skał i kryształów - obcy mogą dokonywać analizy wymienionych rzeczy i przerabiać je na inne elementy.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Sims 4: Psy i Koty - poradnik i najlepsze wskazówki

Wszystko o czworonogach i zawodzie weterynarza.

Sims 4: Psy i koty - zarządzanie kliniką, punkty bonusowe

Zobacz, w jaki sposób prowadzić przychodnię dla zwierząt i poznaj znaczenie bonusów weterynaryjnych.

Sims 4: Psy i koty - otworzenie kliniki, weterynarz

Przelewamy pieniądze na klinikę weterynaryjną. Otwieramy przychodnię dla zwierząt i uczymy się, jak leczyć pacjentów.