Video: Najpotężniejsza broń w grach

BFG i przyjaciele.

Większość gier daje możliwość korzystania z przeróżnego oręża. Broń powinna być stworzona tak, by jej siła była odczuwalna, ale z drugiej strony nie może psuć balansu zbyt dużą skutecznością. Czasami twórcy nie zdają sobie sprawy, że konkretny element arsenału jest za mocny. W innych przypadkach chcą po prostu, żeby gracz miał możliwość pozbycia się kilkunastu przeciwników na raz.

Ciekawym przypadkiem są Metalowe Ostrza z drugiej części Mega Mana, bo w erze 8-bitów trudno było znaleźć grę, w której postać strzelała w więcej niż jednym kierunku. Ta broń nie dość, że pozwalała wybrać spośród ośmiu kierunków strzału, to była niesamowicie efektywna i wydajna.

Ostrza pozwalały zneutralizować każdego zwykłego przeciwnika w maksymalnie 3 uderzeniach, natomiast dopiero po 112 strzałach zużywały cały pasek amunicji. Mega Man nie musiał korzystać już z żadnej innej broni aż do końca gry. Zabawne jest to, że boss, który daje dostęp do ostrzy, jest niemal najłatwiejszy do pokonania w całej grze.

Gracze zaznajomieni z serią Doom, kiedy słyszą o potężnej broni, na pewno myślą o BFG 9000. To broń strzelająca kulami plazmy, które mimo tego, że poruszają się bardzo wolno, zadają ogromne obrażenia.

BFG jest w stanie jednym strzałem wyczyścić cały pokój pełen przeciwników. W połączeniu z odkrytym przez graczy bugiem w pierwszej odsłonie serii, który pozwalał zabijać przeciwników znajdujących się za rogiem, BFG stawał się prawdziwym narzędziem zniszczenia i postrachem wszelkich demonicznych pomiotów.

W materiale prezentujemy też ogromny satelitarny laser, wyrzutnię mini-atomówek, a nawet karabin zabijający przez ściany.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami