Resident Evil 7 - Kasety VHS: Wszystkiego najlepszego

Zobacz jak rozwiązać zagadkę z tortem podczas odtwarzania nagrania.

Po zdobyciu klucza węża w drugiej wizycie w Głównym domu wejdź schodami z prawej strony i udaj się do pokoju dziecięcego. Tam zbadaj lampkę stojącą na stoliku i obróć ją tak, aby zajrzeć pod abażur. Wciśnij znajdujący się tam przycisk, aby wysunąć z sufitu drabinę. Wejdź po niej i otwórz szafę przed sobą.

Znajduje się tam kolejna taśma, którą odtworzysz pomieszczenie dalej, w Pokoju rekreacyjnym. Po uruchomieniu kasety zostaniesz przeniesiony do innego pomieszczenia, do którego wrócisz już niebawem podczas głównego wątku. Tym razem będzie tu jednak inaczej.

Jak wyczyścić brudny teleskop w taśmie Wszystkiego najlepszego

Po zakończeniu przerywnika filmowego, gdy Lucas opuści pomieszczenie, zabierz świeczkę klaunowi, a następnie udaj się do następnego pomieszczenia i skręć w prawo, gdzie znajduje się tort. Twoja świeczka zostanie zgaszona przez zraszacze, ale na razie się tym nie przejmuj. Podejdź do ciasta, aby odezwał się do ciebie twój oprawca.

Cofnij się do miejsca, w którym zacząłeś. Obok znajduje się toaleta - spuść w niej wodę, po czym pozyskaj teleskop. Aby go wyczyścić, udaj się przez korytarz przy pokoju z tortem, aby dotrzeć do zraszaczy. Stojąc przed nimi użyj teleskopu i przejdź przez nie, a przedmiot powinien zostać wyczyszczony.

Teraz spójrz przez teleskop w kierunku telewizorów w pomieszczeniu nieopodal. Powinieneś zauważyć trzy kształty: wisielca, kruka na kamieniu oraz płód. Teraz możesz podejść do zamka przy białej skrzynce z czerwoną kokardką. Znajduje się on w pokoju z tortem. Ustaw symbole we właściwej kolejności.

038
Dopiero przez czysty teleskop możesz zauważyć potrzebne symbole...
039
…które wykorzystasz do otwarcia tej kłódki.

W ten sposób otworzysz skrzynkę i pozyskasz słomianą lalkę. Idź do kuchni i uruchom kuchenkę gazową, po czym na płomieniu wykonaj interakcję z lalką. W ten sposób pozyskasz palec manekina. Teraz podpal świeczkę i udaj się w prawo, do pokoju z telewizorami, gdzie przepalisz sznurek na drzwiach. Dostaniesz się w ten sposób do pomieszczenia z balonami.

Wśród szarych balonów powinieneś znaleźć jeden żółty, nienapompowany. Podnieś przedmiot i udaj się z nim do głównego pomieszczenia, gdzie z rury po prawej stronie wydobywa się gaz. Użyj tu żółtego balona, aby go napompować i pozyskać tym samym pióro. Przejdź do pomieszczenia z tortem i wyciągnij klucz z beczki po prawej stronie.

Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Resident Evil 7 - Starożytne Monety: łatwy i normalny poziom trudności

- Resident Evil 7 - Figurki pana Wszędobylskiego

- Resident Evil 7 - Osiągnięcia i Trofea

Umieszczenie zapalonej świeczki na torcie

Teraz podejdź do kukły klauna i wykonaj na nim kolejne interakcje: palec, pióro i pozyskany z beczki klucz. Klaun zacznie się ruszać, a po chwili złapie cię za ramię i napisze na twojej skórze napis LOSER.

040
Jest to hasło do kolejnej kłódki.

Wróć do pomieszczenia z balonami walającymi się po podłodze i na jego końcu spójrz w lewą stronę. Znajduje się tam kłódka, na której powinieneś ustawić pozyskane przed chwilą hasło.

041
Kłódkę znajdziesz na drzwiach w pomieszczeniu z balonami.

Z odblokowanego w ten sposób pomieszczenia pozyskasz uchwyt zaworu. Idź do pomieszczenia z tortem i zaraz po przejściu przez zraszacze obróć się i spójrz w prawo. Na znajdującej się tam rurze użyj przedmiot, który przed chwilą zabrałeś.

042
W tym miejscu umieść uchwyt zaworu.

Teraz raz jeszcze udaj się do kuchni i podpal świeczkę, po czym wróć do tortu i umieść ją na nim. Ciasto wybuchnie i spowoduje pożar, który podpali cię. Nie możesz już na to nic poradzić, dlatego po prostu obejrzyj scenę do końca.

Uwaga! Jeśli chcesz zapobiec śmierci Ethana w późniejszym etapie gry, powinieneś rozwiązać tę zagadkę drugi raz, ale w nieco inny sposób. Po prostu pomiń fragment z wyposażaniem klauna w różne przedmioty i od razu wpisz pozyskane hasło do kłódki w pomieszczeniu z balonami. W ten sposób klucz w beczce pozostanie na miejscu i Ethan nie spłonie, gdy będzie musiał rozwiązać tę samą łamigłówkę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami