Polskie Virtus.pro zagra w finale turnieju „major” w Counter-Strike

Start o godzinie 16:00.

Po wyjątkowo emocjonującym ćwierćfinale i tylko niewiele ustępującym mu półfinale, piątka Polaków występujących w barwach organizacji Virtus.pro zagra dzisiaj po południu w wielkim finale pierwszego tegorocznego turnieju z cyklu „major”.

Jubileuszowe, dziesiąte zawody tego typu w Counter-Strike: Global Offensive to drugi finał dla zespołu z Polski, a także szansa na drugie trofeum, po pamiętnym sukcesie w Katowicach w 2014 roku.

1
Będzie co świętować?

Organizowane dwa lub trzy razy w roku turnieje z cyklu „major” są współfinansowane przez Valve i stanowią najważniejsze wydarzenia w kalendarzu profesjonalnych graczy i fanów CS:GO.

Na drodze do finału Virtus.pro w składzie Wiktor „TaZ” Wojtas, Filip „Neo” Kubski, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „byali” Bieliński oraz Janusz „Snax” Pogorzelski w fazie pucharowej wyeliminowało debiutantów z North oraz obrońców tytułu, brazylijskie SK Gaming.

Teraz przeciwnikiem Polaków będzie dotychczas spisujące się świetnie Astralis z Danii. Start transmisji około 16:00, w serwisie Twitch.tv.

Zwycięski zespół otrzyma pół miliona dolarów. Pokonany finalista będzie musiał zadowolić się sumą 150 tysięcy dolarów do podziału.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami