Gears of War 4 z opcją wspólnej rozgrywki na PC i Xbox One

Tylko w szybkiej grze towarzyskiej.

Deweloperzy ze studia The Coalition dodali do strzelanki Gears of War 4 możliwość wspólnej zabawy posiadaczy PC i Xbox One.

Opcję zaimplementowano po grudniowych testach, które zakończyły się dużym sukcesem. Rywalizację międzyplatformową wypróbowało wówczas ponad 115 tysięcy osób, z czego 91 procent grało na konsoli, a pozostałe 9 procent na komputerze.

Łącznie rozegrano ponad 750 tysięcy meczy, przy czym w 90 proc. spotkań wzięli udział zarówno posiadacze PC, jak i Xbox One. Twórcy podkreślają, że wyniki - między innymi liczba punktów i zabójstw na pojedynek - osiągane przez właścicieli obu urządzeń były podobne.

Wspólna zabawa dostępna jest tylko na playlistach typu „szybka gra towarzyska”. Pierwsze miesiące traktowane będą jako „okres próbny” - w tym czasie autorzy zamierzają śledzić opinie graczy, upewniając się, że dane zebrane w czasie testów były reprezentatywne.

01
Posiadacze PC i Xbox One mogą grać razem

Zwykłe tryby rywalizacji nadal pozostaną ograniczone do jednej platformy. Deweloperzy ze studia The Coalition tłumaczą, że choć wyniki posiadaczy komputerów i konsol są podobne, chcą, aby starcia rankingowe były w jak największym stopniu wyrównane.

Akcja Gears of War 4 osadzona jest 25 lat po wydarzeniach przedstawionych w trzeciej odsłonie cyklu. Wcielamy się w nowych bohaterów, wśród których jest między innymi syn protagonisty poprzednich części - J.D. Fenix.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami