Resident Evil 7 - Stary dom: walka z Marguerite

Dwa starcia z przemienioną kobietą - w starym domu oraz szklarni.

Na poprzedniej stronie poradnika pokazaliśmy ci jak zdobyć potrzebne przedmioty, między innymi klucz wrony. Jest to przedmiot, który podobnie jak klucz skorpiona w głównym domu, pozwala otworzyć drzwi z ozdobami zwierząt. Skoro już przyszedłeś na klatkę schodową w zniszczonej części budynku, przygotuj się na spotkanie.

Będzie to Marguerite, czyli matka Zoe. W poprzednich spotkaniach nie mogliśmy jej zrobić zbyt dużej krzywdy, dlatego sugerowaliśmy, aby po prostu ją zignorować i uciekać przed nią. Tym razem jednak nie będzie to możliwe, więc przygotuj broń, najlepiej pistolet.

Podczas podejścia do drzwi z przybitą do nich wroną, zza winkla wyskoczy kobieta, która najpierw pchnie cię i spadniesz ze schodów. Niestety, trafisz na dość delikatne miejsce ze spróchniałymi deskami, dlatego spadniesz do tajnego przejścia na dolnym poziomie. Teraz skup się na strzelaniu w głowę kobiety i rękę trzymającą lampę (1).

012
Walka nie należy do trudnych, choć skutecznie przeszkadzać ci będą latające robale.

W międzyczasie mogą pojawić się obok ciebie kąsające, latające owady. Zignoruj je lub potraktuj przez chwilę miotaczem ognia i kontynuuj ostrzeliwanie kobiety. Gdy ta w końcu spadnie (2), błyskawicznie przyczep się do belek z żółtą farbą i wdrap się na górę. Kobieta bowiem przybierze płynną postać, która będzie cię ranić. Teraz możesz udać się na piętro, do drzwi z wroną.

Za drzwiami znajdziesz specyficzną skrzynkę, w której znajduje się informacja o surowicy. Po zapoznaniu się z nią zadzwoni telefon. Po krótkiej rozmowie z Zoe możesz też otworzyć szufladę obok, gdzie znajduje się moneta.

Zauważysz też drzwi, które są blokowane przez mechanizm składający się z wagi i jednej latarni. Do odblokowania drzwi potrzebna jest druga. Spójrz przez dziurę w podłodze. Pajęcza ręka zabierze znajdującą się tam latarnie. Wskocz i podążaj ciemnym tunelem, goniąc Marguerite, która przybrała pajęczą postać.

013
Istnieje szansa, że gdy będziesz powoli wchodził po schodach, otrzymasz mniejsze obrażenia zadane przez pajęczą kobietę.

Na końcu tunelu znajduje się drabina, którą wespniesz się na górę. Po wyjściu na zewnątrz skieruj się drewnianymi, zarośniętymi schodami do szklarni. Tam wskocz na dolny poziom, a następnie skieruj się schodami do góry. Bądź przygotowany i nie wbiegaj po nich, gdyż z okiennicy wyłoni się kobieta, która może cię poważnie skrzywdzić. Gdy sytuacja zostanie opanowana, ulecz się, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Walka z bossem - Marguerite

Po drodze na stolikach zbierz amunicję i paliwo do palnika. Zwłaszcza ten drugi przedmiot przyda ci się za chwilę bardzo mocno, gdyż czeka cię kolejne starcie z przemienioną kobietą. Jeśli już trafisz na górne piętro, musisz szybko zastanowić się jak zabić Marguerite. Opcji jest bowiem kilka, choć wszystkie sprowadzają się do celnego strzelania.

014
W pierwszym etapie walki strzelaj w specyficzną narośl na ciele kobiety.

Przede wszystkim zwróć uwagę na dziwną narośl na kroczu postaci. To jej słaby punkt, do którego najpierw powinieneś strzelać, wykorzystując tym samym najpierw pistolet. Trzymaj kobietę na dystans, a gdy ta postanowi wejść na którąś ze ścian lub sufit, strzel jeszcze kilkukrotnie w brzuch lub odwłok i błyskawicznie schowaj się za jakąś osłoną, gdyż prawdopodobnie za chwilę przypuści na ciebie atak.

Sporą trudnością jest fakt, że co jakiś czas przeciwnik będzie znikał i pojawiał się w losowych miejscach na obu piętrach. Twoim zadaniem jest odnalezienie jej, jednak bądź cały czas czujny, gdyż może pojawić się dosłownie wszędzie i często momentalnie cię zaatakować. Krążąc po domu szukaj też przedmiotów. Możesz znaleźć amunicję czy apteczki.

Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Następnie: Resident Evil 7 - Stary dom: lampa, sekretne przejście, ręka osobnika serii D

Rozglądaj się także za gniazdami owadów, przyczepione są do ścian, na przykład nad zamurowanym kominkiem z dziurą w cegłach. Niszcz je za pomocą broni palnej lub miotacza płomieni, gdyż Margaurite potrafi zrobić z nich pożytek, atakując cię owadami. Cały czas koncentruj się na strzelaniu w jej słabe punkty. Nie marnuj amunicji, gdy nie jesteś pewny trafienia.

W pewnym momencie przeciwnik cię złapie i po chwili puści. Wówczas użyj miotacza płomieni i wykorzystaj go nawet do końca kierując płomień wprost na przemienioną kobietę. Ta w końcu klęknie i zamieni się w popiół.

Inna metoda na uporanie się z tym wyjątkowo żywotnym przeciwnikiem jest szalenie ryzykowna, ale również mająca szansę powodzenia. Musisz na samym starcie użyć miotacza ognia i cały czas okrążać postać na odległości około dwóch metrów, celując płomieniami w miednicę przeciwnika. Po wykonaniu dwóch takich prób, między którymi na pewno będziesz musiał się uleczyć, przeciwnik będzie na tyle osłabiony, że na jego pokonanie może wystarczyć zaledwie kilka strzałów ze strzelby. Jest to jednak sposób bardzo ryzykowny. Po pozbyciu się przeciwnika podnieś upuszczoną lampę.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami