Resident Evil 7 - Opuszczony pensjonat: odnalezienie Mii, szczypce i dotarcie na strych

Jak znaleźć Mię oraz ukończyć misję wprowadzającą.

Po krótkim filmowym wprowadzeniu znajdziesz się w samochodzie. Jedyne, co możesz zrobić i co poprosi cię gra, to rozejrzenie się. Chwilę później wysiądziesz z auta i udasz się jedyną możliwą ścieżką przed siebie. Gra poprosi cię również o sprawdzenie celu przypisanym przyciskiem, co również otwiera mapę.

Dotrzesz do wielkiego, opuszczonego domostwa, jednak furtka będzie zabezpieczona łańcuchem. Obierz więc alternatywną drogę, skręcając w lewo. Przejdź przez uszkodzone ogrodzenie, na którym znajduje się napis „przyjmij jej dar”. Podążaj śmiało przed siebie, aż dotrzesz do uczepionych na linie pozostałościach ciał zwierząt. Kucnij tam i przejdź dalej.

Wejście do opuszczonego domu

Gdy już dotrzesz do niewielkiego, opuszczonego domu, wejdź przez drzwi, przy których świeci się żarówka. Wygląda więc na to, że nie jest opuszczony zupełnie. Nie uprzedzajmy jednak faktów. Otwórz najbliższe drzwi, dzięki czemu znajdziesz się na korytarzu, na którego końcu zauważysz zamkniętą łańcuchem szafę. Zapamiętaj jej położenie, gdyż wrócisz tu niedługo ze szczypcami.

001
W szafie znajduje się bezpiecznik, którym później aktywujesz schody na strychu pensjonatu. Na razie jednak nie ma dostępu do szafy.

Przejdź w prawo do kuchni. Możesz tam wykonać wiele interakcji na różnych przedmiotach, ale nie da ci to nic konkretnego. Zamiast tego przejdź na drugą stronę i skręć w prawo. Za schodami znajduje się kolejne pomieszczenie, w którym uruchomiony jest telewizor z odtwarzaczem kaset VHS. Aby zdobyć kasetę, udaj się na wyższe piętro.

Zauważysz tam przycisk kontrolujący schody na strych. Jego naciśnięcie nic nie zmieni, gdyż musimy uzupełnić bezpiecznik w skrzynce w pokoju z telewizorem. Przejdź na prawą stronę pomieszczenia, gdzie znajduje się niewielki odtwarzacz kaset audio. Tak wygląda miejsce, gdzie będziesz zapisywał stan gry. Radzimy robić to za każdym razem, gdy nadarzy się taka okazja.

Nagranie z opuszczonego pensjonatu

Nieco po prawej stronie od tego miejsca znajduje się komoda, z której zabierzesz kasetę do magnetowidu. Udaj się zatem do pomieszczenia z telewizorem i użyj jej na urządzeniu. Uruchomi się materiał, w którym poznasz ekipę filmową jakiegoś programu dokumentalnego, w którym prowadzący odwiedza różne dziwne miejsca. Tak się składa, że ekipa zawitała do tego domu.

Jako kamerzysta po prostu podążaj za pozostałymi mężczyznami, aż Andre, producent programu, tajemniczo zniknie. Zignorujecie schody prowadzące na górę i wejdziecie do pokoju z telewizorem. Po lewej stronie znajduje się kominek, w którym ukryta jest dźwignia odblokowująca tajne przejście.

Kucnij i wejdź do powstałego w ścianie otworu, a następnie zejdź drabiną do piwnicy. Przy ścianie znajduje się poszukiwany Andre. Gdy do niego podejdziesz, okaże się, że mężczyzna nie żyje, osuwając się efektownie na twoje kolana. Będzie to trochę straszny widok, więc bądź na to przygotowany. W tym momencie nagranie się urwie, a ty musisz użyć tej samej dźwigni przy kominku.

Odnalezienie szczypiec i dziewczyny

Wejdź przez powstałe w ten sposób przejście, po czym przemierzaj kolejne korytarze, także zatopione przez wodę. Kolejnym strasznym momentem będzie wypłynięcie wprost na ciebie zwłok. W końcu dotrzesz do pomieszczenia. Idź dalej obok pomieszczenia z kratą, gdzie znajduje się zapalone światło. Podążając dalej odnajdziesz na stole specyficzną notatkę z imionami oraz adnotacjami „nie żyje” oraz „przemieniony”. Najbardziej interesuje nas jednak inny przedmiot - szczypce. Znajdują się tuż po prawej stronie.

Za pomocą zdobytego przedmiotu otwórz kratę, gdzie - ku twojemu zaskoczeniu - odnajdziesz Mię. Choć łatwo poszło, to jednak dopiero początek gry. Porozmawiaj z kobietą, a następnie ruszaj za nią przez ciasne korytarze. Dotrzesz do kolejnego oświetlonego pomieszczenia. Gdy pójdziesz nieco dalej, Mia zniknie, a w poprzednim pokoju odblokuje się przejście. Wejdź przez nie, a następnie podążaj schodami na samą górę. Drzwi na końcu otworzą się same.

002
Podniesienie przedmiotu z szuflady odkryje całą mapę pensjonatu.

Na korytarzu miniesz telefon, a nieco dalej, również po lewej stronie, otworzysz szufladę, gdzie znajdziesz pomocną mapę domu. Na końcu dotrzesz do łazienki, w której w dwóch szufladach znajdują się apteczki. Podnieś je, po czym nie mogąc nic zrobić z zaryglowanymi drzwiami, udaj się z powrotem na schody. Schodząc po nich natrafisz na przemienioną Mię.

Dziewczyna zacznie atakować cię nożem, wówczas naciskaj ciągle przycisk ataku. Po krótkiej chwili Mia uspokoi się, ale zacznie uderzać głową w ścianę i padnie nieprzytomna. Możesz teraz użyć apteczki na przebitej nożem dłoni i sprawdzić ciało Mii. Uruchomi się kolejna scenka, w której - wyposażony w siekierę - po prostu oddawaj celne ciosy aż do zwycięstwa.

W pewnym momencie zadzwoni telefon, który mijałeś na korytarzu. Odbierz go. Po drugiej stronie odezwie się tajemnicza kobieta przedstawiająca się jako Zoe, która zdradzi ci sposób na ucieczkę. W tym celu musisz udać się na strych, a żeby to zrobić, należy odblokować schody tam prowadzące. Wcześniej możesz podnieść upuszczoną siekierę, choć niewiele to zmieni.

Sposób na dotarcie na strych

Musisz udać się na dół pensjonatu, gdzie wcześniej natknąłeś się na zamkniętą łańcuchem szafę. Użyj szczypiec, aby ją otworzyć, skąd pobierzesz bezpiecznik. Teraz udaj się do pokoju z telewizorem i umieść znaleziony przedmiot w skrzynce elektrycznej na ścianie. Podążaj z powrotem na górę.

Spis treści: Resident Evil 7: Poradnik, Solucja

Następnie: Resident Evil 7 - Główny dom: ucieczka przed Jackiem i dotarcie do piwnicy z kluczem do klapy

Natkniesz się ponownie na Mię. Przybije ci dłoń śrubokrętem. Naciskaj kilka razy przycisk ataku, aby się uwolnić. Dziewczyna pojawi się jednak z piłą mechaniczną i obetnie ci dłoń. Podnieś ją i udaj się na górę. Naciśnij czerwony przycisk na drewnianej kolumnie, a następnie możesz zapisać stan gry. Wejdź po schodach, gdzie w niewielkim pomieszczeniu odnajdziesz pistolet i kilka paczek amunicji.

Walka z bossem - Mia

Czeka cię pierwsza walka z bossem. Zanim jednak to nastąpi, spróbuj wydostać się na górę przez niewielką drabinkę pod ścianą. Przez ścianę wskoczy Mia, która wyposażona w piłę mechaniczną postanowi cię zaatakować. Trzymaj ją na dystans i staraj się celować w głowę. Po kilku celnych strzałach dziewczyna powinna osunąć się na ziemię.

003
Walka z Mią nie jest wielkim wyzwaniem.

Spójrz na jej ciało, a następnie spróbuj wyjść z pomieszczenia. Zostaniesz jednak powalony przez nieznajomego mężczyznę w żółtej koszuli. Na nic zdadzą się próby obrony, dlatego po prostu pozwól, aby scenka zakończyła się samoistnie. Mężczyzna przerzuci ciało Mii przez ramię, a ciebie zaciągnie w jakieś inne miejsce. Kolejnym etapem będzie ucieczka od Jacka, bo mężczyzna właśnie tak ma na imię. To jednak nastąpi dopiero po uroczystej kolacji, jaka cię teraz czeka.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami