Sims 4: Wampiry - tworzenie wampira

Poznaj różne opcje zagrania nowym typem sima.

Po zainstalowaniu dodatku Wampiry możesz od podstaw stworzyć nowe postacie i rodziny lub skorzystać z gotowych, które już zamieszkują poszczególne światy. Pamiętaj, że jeśli chcesz poznać lub pokierować wampirami, to najlepiej wybrać wampirzy świat Forgotten Hollow. Z drugiej strony nawet jeśli wybierzesz inne miejsce zamieszkania, to istnieje spora szansa, że wampiry same zaczną przychodzić do twojego domu.

Jeśli zdecydowałeś się założyć nową postać lub rodzinę od podstaw, to możesz to uczynić na dwa sposoby. W menu głównym, pod dużym napisem Sims 4 nie wybieraj dużej ikony z trójkątem tylko mniejszą o nazwie Stwórz nową rodzinę. Druga możliwość, to wybranie jednej z lokacji, gdzie zamierzasz się osiedlić, wskazanie domu lub działki dla nowej rodziny, a następnie kliknięcie ikony w prawym dolnym narożniku ekranu (więcej na ten temat w opisie nowej mapy Forgotten Hollow).

kreator

Po skorzystaniu jednej z opcji zostaniesz przeniesiony do kreatora nowych postaci, który nie różni się bardzo od tego, znanego z podstawowej części gry. Oto jego elementy z podkreślonymi opcjami związanymi z tworzeniem postaci wampirów.

1 - Pole imienia i nazwiska - możesz wymyślić je samemu lub kliknąć na kość przy jednym i drugim polu, co wygeneruje je automatycznie.

2 - Cechy tworzonego sima - w tym miejscu określasz jego płeć (a), wiek (b), głos (c), rodzaj chodu (d) i stosunki rodzinne (e). Ostatnia opcja udostępni się tylko, jeśli będziesz tworzył przynajmniej dwa simy.

3 - Menu charakteru - w tym miejscu wybierasz aspirację (a), jaką będzie kierowała się tworzona postać, a także do trzech cech charakteru (b) wpływających na osobowość sima. Ponadto pojawi się tu ikona wampira (c), o ile będziesz tworzył właśnie jego, a nie zwykłego człowieka.

4 - Model tworzonego sima - możesz tu modyfikować wygląd i stroje tworzonej postaci, a także dokładnie ją obejrzeć. Wystarczy klikać na poszczególne części modelu (głowę, tułów, nogi itd.), a następnie zmieniać kolejne elementy. Jeśli nie mamy pomysłu na postać, możemy ją wygenerować losowo korzystając z ikony kostki do gry znajdującej się na dole ekranu.

5 - Dodawanie nowej postaci - to właśnie w tym miejscu możemy dodać nowego sima. Po kliknięciu na ikonę z plusem rozwinie się lista z ikonami różnych simów do stworzenia. Oprócz zwykłych ludzi możemy z niej wybrać postać wampira (a), a potem zmodyfikować go identycznie, jak inne postacie. Ponadto możemy określić czy chcemy, aby podczas wykonywania wampirzych czynności dany wampir przyjmował mroczną postać (b).

6 - Przyciski akceptacji i anulowania - jeśli wykreowana przez nas postać lub postacie nie podobają się nam lub chcemy opuścić kreator, to wystarczy wcisnąć krzyżyk. Jeżeli natomiast wszystko jest ustawione po naszej myśli, to wystarczy wybrać większą ikonę z „ptaszkiem" i napisem graj. Jeśli to uczynimy, to sim lub rodzina zostaną zapisani w bibliotece, a my trafimy do ekranu, z którego wybierzemy miejsce osiedlenia się.

Jak usunąć sima z kreatora? Jeśli podczas tworzenia postaci dojdziemy do wniosku, że chcemy którąś z nich usunąć, to wystarczy w lewym górnym narożniku (5 na obrazku powyżej) wybrać portret danej postaci i kliknąć na biały krzyżyk znajdujący się w prawym górnym rogu.

Zostanie wampirem przez ugryzienie

Istnieje jeszcze jeden sposób zostania wampirem, czyli znane z filmów ugryzienie przez członka tej rasy, co wyraźnie też wiąże się z potrzebami wampira. Jeśli prowadzisz sima-człowieka i chciałbyś zamienić go w wampira, to zaprzyjaźnij się z jakimś (będą często odwiedzać cię w godzinach wieczornych i nocnych), a następnie daj mu się ugryźć (obrazek poniżej).

plazma

Spis treści: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Sims 4: Wampiry - pobieranie, instalacja i zawartość

- Sims 4: Wampiry - nowa mapa i początek gry

- Sims 4: Wampiry - potrzeby oraz jak grać wampirem

- Sims 4: Wampiry - moce, słabości i rozwój wampira

- Sims 4: Wampiry - nowe sprzęty i pokoje

Początkowo ukąszony bohater będzie znacznie szybciej robił się głodny, a po jakimś czasie otrzymasz komunikat, że nastąpiła jego przemiana w wampira.

Oczywiście sterując wampirem możesz postępować z napotkanymi ludźmi (zarówno nieznajomymi, jak i osobami bliski) w ten sam sposób. Wskaż na człowieka, z opcji wybierz opcję Wampir..., a potem Pij plazmę (należy posiadać rozwiniętą moc drugiego poziomu Stworzenie wampira).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami