Sims 4: Wampiry - nowa mapa i początek gry

Poznaj Forgotten Hollow oraz zobacz, jak można się w nim osiedlić.

W dodatku Wampiry pojawia się nowa kraina o nazwie Forgotten Hollow, stworzona specjalnie po to, aby mogły w niej osiadać wampiry. W przeciwieństwie do innych, na ogół słonecznych krain znanych z podstawowej wersji gry oraz pozostałych dodatków, w nowej lokacji niemal stale panuje półmrok. Większość wampirów nie może bowiem przebywać na terenach nasłonecznionych, dlatego w Forgotten Hollow niemal zawsze panuje półmrok, a dni są krótsze niż w innych miejscach.

Warto mieć także na uwadze, że kraina jest już zamieszkana głównie przez wampirze rodziny (chociaż zwykli ludzie często tu spacerują), co ułatwia osiedlanie się nowych simów z tego gatunku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do Forgotten Hollow rodzinę typowo ludzką lub mieszaną (ludzie, wampiry), jednak przed takimi krokami dobrze jest poznać mechanikę postępowania i potrzeby wampirów.

forgotten

1 - Wybór świata - korzystając z tej opcji możesz przenieść się do innego świata.

2 - Opis świata - znajduje się tu nazwa oraz podstawowe informacje na temat wybranego właśnie świata (w naszym przypadku Forgotten Hollow).

3 - Zawartość do pobrania - kliknięcie tej ikony przenosi do strony z dodatkami na oficjalnej stronie gry.

4 - Galeria - otwiera stronę z grafikami z gry.

5 - Zarządzanie rodzinami - z poziomu tej opcji możesz szybko przenieść się do świata zarówno rodzin stworzonych przez siebie, jak i przez autorów gry.

6 - Tablica powiadomień - pokazuje najważniejsze informacje związane z prowadzonymi przez ciebie simsami. Jeśli wciśniesz ikonę kosza na śmieci znajdującą się nad informacjami, to oczyścisz ją ze wszystkich wiadomości.

7 - Menu opcji - otwiera główne menu, gdzie możesz między innymi zapisywać i wczytywać stan gry, wyjść z rozgrywki lub sprawdzić różne wskazówki.

8 - Panel informacji - po kliknięciu na którąś z działek lub domów będziesz mógł tu sprawdzić podstawowe informacje o budynkach i ewentualnych mieszkańcach.

9 - Pasek funkcji - pojawia się tylko po kliknięciu na pustą działkę lub niezamieszkany dom. Symbol „a" odnosi się do trybu budowy, „b" umożliwia szybką podróż, natomiast „c" jest związany z wprowadzeniem na dany teren rodziny simsów. Jeśli klikniesz na zamieszkany dom, to część ikon będzie podobna, ale pojawią się też dwie nowe - jedna umożliwia wyrzucenie lub eksmisję rodziny z danego domu, a druga wejście w jej świat i zarządzanie od razu gotową i dobrze prosperującą rodziną.

Parcele - czyli inaczej mówiąc tereny służące do zamieszkania, to puste lub już zagospodarowane działki z ustawionymi domami. Możesz do nich wprowadzać nowo stworzone postacie i budować wszystko od podstaw, kupić za gotówkę dom lub wejść w życie już gotowej rodziny. W Forgotten Hollow znajdziesz pięć parceli - trzy niezamieszkane i dwie z rodzinami.

10 - Zaułek nietoperza - niezabudowana działka o wymiarach 30x30 kosztująca 2 000$. Umożliwia postawienie domku od podstaw.

11 - Wdowia ostoja - prosty domek stojący na małej działce o wymiarach 30x20. W zależności od tego czy zakupisz go z wyposażeniem czy też nie, cena może być różna.

Spis treści: Sims 4 - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- Sims 4: Wampiry - pobieranie, instalacja i zawartość

- Sims 4: Wampiry - tworzenie wampira

- Sims 4: Wampiry - potrzeby oraz jak grać wampirem

- Sims 4: Wampiry - moce, słabości i rozwój wampira

- Sims 4: Wampiry - nowe sprzęty i pokoje

12 - Czosnkowa posiadłość - nieco bardziej luksusowy domek stojący na działce o wymiarach 30x20.

13 - Rodzina Vatore - dom zamieszkiwany przez dwójkę wampirów - Caleba i Lilith.

14 - Posiadłość zamieszkiwana przez samotnego wampira Hrabię Vladislausa Strauda IV.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami