Resident Evil 7 - pierwsze recenzje

Powrót do formy.

Resident Evil 7 debiutuje już 24 stycznia. Dziś opublikowano pierwsze recenzje nowej odsłony popularnego cyklu firmy Capcom - w większości pozytywne.

Najczęściej chwalonymi elementami są historia, niepokojąca atmosfera, powrót do korzeni gatunku survival horrorów, a nawet potyczki z bossami.

Niektórzy autorzy zaznaczają jednak, że zmiana perspektywy na widok z oczu bohatera - czyli zupełna nowość w serii - może nie przypaść do gustu wszystkim fanom.

„Nie spodziewałem się, że gra tak mocno nawiąże do korzeni serii, jednocześnie nie rezygnując z odrobiny akcji i intuicyjnego sterowania. Pod względem wykonania i jakości, to najlepsze dzieło studia Capcom, ze świetnymi i naturalnymi aktorami, a także ze wspaniałą oprawą dźwiękową” - napisał recenzent z serwisu Destructoid.

Autor z serwisu Polygon uważa, że Resident Evil 7 to „coś więcej niż tylko powrót do formy” i podkreśla wysoką jakość wykonania niemal wszystkich elementów gry.

Recenzent z IGN skrytykował obecne w grze łamigłówki - są jego zdaniem zbyt proste i niezbyt często na nie trafimy.

„Zamiast ukrywać za zagadkami hasła czy kody, zamiast wywierać presję na graczu, Resident Evil 7 nie próbuje nawet sprawić, żeby przeszkody były interesujące, czy stanowiły wyzwanie”.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Resident Evil 7 trafi na PC, PS4 i Xbox One. Wersja na PlayStation 4 wspiera urządzenie PS VR. W przyszłym roku użytkownicy komputerów będą mogli uruchomić grę na Oculus Rift.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami