Powstaje nowa gra w Świecie Mroku - ale nie o wampirach

Werewolf: The Apocalypse.

Gdy firma Paradox przejęła licencje wydawnictwa White Wolf w 2015 roku, wielu fanów miało nadzieję na rychłe ogłoszenie kolejnej produkcji na bazie gry fabularnej Wampir: Maskarada. Świat Mroku ma jednak wiele odsłon, a wcześniej adaptacji doczeka się Wilkołak: Apokalipsa.

Co interesujące, ogłoszonego wczoraj wieczorem projektu Werewolf: The Apocalypse nie wyda nawet Paradox, lecz Focus Home Interactive. Za prace odpowiada francuskie Cyanide, tworzące obecnie przygodowe Call of Cthulhu i skradankę Styx: Shards of Darkness, a wcześniej choćby cykl Blood Bowl.

Produkcja zmierza na PC i nieokreślone konsole.

Zgodnie z założeniami gry fabularnej wydanej po raz pierwszy w 1992 roku, gracze wcielą się w Garou, zmiennokształtnego wilkołaka. Powalczymy z ogólną urbanizacją, ale także z nadludzkimi siłami, szykującymi tytułową apokalipsę.

Wilkołaki, podobnie jak wampiry i inne „gatunki” ze świata mroku, prowadzą sekretne życie. Przeciwników jest wielu: inne, upadłe wilkołaki, wspomniani krwiopijcy, złe duchy, magowie czy opętani ludzie.

1
Wilkołak to taki duży piesek

To obecnie wszystkie znane szczegóły. Nie wiemy niestety, jaki gatunek będzie reprezentowała produkcja, ani nawet jaki jest jej oficjalny tytuł. Więcej detali ujawnione zostanie w dniach 1-2 lutego, na corocznej imprezie Focus Home Interactive.

Zapowiedź adaptacji Werewolf: The Apocalypse wydaje się potwierdzać, że Paradox zdaje sobie sprawę z szerszego spektrum możliwości wewnątrz Świata Mroku. Czy doczekamy się także gier na bazie innych gier fabularnych, jak Mag: Wstąpienie, Wraith: The Oblivion czy Changeling: The Dreaming? Byłoby miło.

A jest przecież jeszcze Hunter: The Reckoning, Mumia, Demon: The Fallen, Wampir: Mroczne Wieki...

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami