Necromunda: Underhive Wars - powstaje turowa gra RPG

Na licencji bitewniaka.

Necromunda to jedna z ciekawszych licencji w przepastnych archiwach Games Workshop, ale bitewniak o wojnie gangów dotychczas nie doczekał się wartej uwagi gry wideo - do teraz.

Studio Rogue Factor zapowiedziało właśnie, że we współpracy z firmą wydawniczą Focus Home Interactive przygotowuje adaptację, zatytułowaną Necromunda: Underhive Wars.

Mamy to czynienia z taktyczną, turową grą RPG. Zgodnie z założeniami materiału źródłowego, wojujące gangi wojowników rywalizują o kontrolę nad tytułowym Underhive, czyli wielkim obszarem zrujnowanych fabryk, złomu i zapomnianych technologii.

„Anarchia, przemoc, zdrada i śmierć rządzą tym piekielnym miejscem, dawno opuszczonym przez jakiekolwiek resztki cywilizacji” - czytamy w opisie w informacji prasowej.

1
Necromunda stawia na bardziej pionowe mapy

Warto zauważyć, że studio Rogue Factor odpowiadało ostatnio za inną adaptację bitewniaka Games Workshop, czyli za Mordheim: City of the Damned. Artur chwalił pracę deweloperów w naszej recenzji.

„Po udanej premierze na PC i konsolach, a także po zebraniu wielu doświadczeń i lekcji, przed nami dalsza droga do dominacji gatunku taktycznych RPG, czyli Necromunda: Underhive Wars” - zapewnia Yves Bordeleau, menedżer studia.

To obecnie wszystkie szczegóły. Platformy docelowe to PC i nieokreślone konsole, zapewne PS4 i Xbox One.

Nieco detali może zaoferować sama Necromunda. Bitewniak wydany po raz pierwszy w połowie lat 90. stawia na małe figurki (28 mm), starcia na mniejszą skalę (około dziesięciu modeli), a także trójwymiarowe pola bitew, z piętrami budynków czy mostami.

Jednostki reprezentują kilka frakcji, różniących się kodem genetycznym. To głównie ludzie, ale inspirowani przeróżnymi innymi rasami z uniwersum Warhammera.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami