Nintendo Switch pojawiło się już w pierwszym polskim sklepie - Ultima.pl oferuje najnowszą konsolę japońskiego producenta za 1449 zł, w dwóch wersjach kolorystycznych.

„Specjalna cena obowiązuje tylko do wyczerpania ilości promocyjnej produktu” - dodano w opisie.

Tym samym otrzymujemy przelicznik na poziomie 330 euro. Cena jest więc podobna do tej z Niemiec, Holandii czy Francji, gdzie jednak większość egzemplarzy została już wyprzedana.

Nie jest obecnie jasne, jakie kwoty zakupu zaoferują inne sklepy w Polsce, ale można spodziewać się podobnych kosztów. Nadal nie znamy za to cen akcesoriów i gier.

Tymczasem oficjalny dystrybutor Nintendo w naszym kraju - firma ConQuest entertainment - uspokoił fanów i potwierdził na oficjalnej stronie, że sprzęt trafi do Polski równo z międzynarodową premierą, a więc 3 marca.

Podstawowe pudełko ze Switch zawiera główną konsolę, dwa kontrolery Joy-Con (lewy i prawy), uchwyt do Joy-Conów (do którego włożyć można dwa pady, aby zrobić z nich jeden kontroler, ale bez ich ładowania), zestaw opasek na nadgarstki, stację dokującą („trzyma” konsolę główną i podłącza ją do telewizora), a także kabel HDMI i zasilacz.

Na rynku w dniu premiery pojawią się dwie wersje kolorystyczne: z zestawem szarych Joy-Conów oraz edycja z niebieskim i czerwonym Joy-Conem.

1
Zestaw podstawowy

Nie wiemy też, jakie tytuły startowe pojawią się w Polsce, ale można zakładać, że będzie to zbiór identyczny z tym brytyjskim, co oznacza pięć pozycji: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Bomberman R, 1-2-Switch, Just Dance 2017 oraz Skylanders: Imaginators.

Niewątpliwie liczba konsol przydzielonych dla Polski nie jest zbyt imponująca, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na zachodnich rynkach - także w USA - już teraz zaczyna brakować egzemplarzy do zamówień przedpremierowych.

Reklama

Komentarze (22)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały