The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukaże się 3 marca

Na Switch i Wii U.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild zadebiutuje 3 marca na Nintendo Switch. Tego samego dnia ukaże się wersja na Wii U.

Nowy zwiastun potwierdza obecność wielu postaci niezależnych oraz fakt, że wielu bohaterów otrzyma własny głos - po raz pierwszy w historii serii. Link pozostanie prawdopodobnie niemową.

Świat gry jest obszerny i otwarty, cały dostępny teren jest aż dwanaście razy większy niż wszystkie lokacje z Twilight Princess. Link będzie mógł odwiedzić ponad sto kapliczek, a w każdej czekają na niego różne wyzwania i łamigłówki. Nagrodami za pokonywanie przeszkód będą ulepszenia.

Nowością w cyklu jest możliwość wspinania się. Bohater może wspinać się na skalne ściany i na drzewa, a nawet na większych przeciwników. Możliwe będzie też szybowanie, a nawet używanie tarczy jako snowboardowej deski.

W walce skorzystamy z wielu rodzajów broni, a kolejne elementy ekwipunku znajdziemy podczas eksploracji. Możliwe będzie omijanie potyczek i skradanie się, by zaatakować z zaskoczenia.

Funkcje wielu gadżetów zastąpią różne tryby działania przedmiotu zwanego Sheikah Slate. Urządzenie to będzie w stanie zarówno wyrzucić bomby, pomoże w manipulowaniu przedmiotami na odległość, posłuży nawet za lunetę.

Twórcy postanowili wprowadzić kilka elementów z gier survivalowych. Nieraz istotne okaże się dbanie o odpowiedni ubiór Linka, by - przykładowo - nie zmarzł w śnieżnej krainie. Ważne będzie zbieranie i przygotowywanie pożywienia.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami