Japońska seria Atelier zadebiutuje na PC w Europie

Po niemal 20 latach.

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book ukaże się na Steamie już 7 lutego. Będzie pierwszą odsłoną zasłużonej japońskiej serii, jaka ukaże się na PC w Europie.

To także dopiero druga część wydana na komputerach osobistych w ogóle. Jedynie debiut cyklu - Atelier Marie: The Alchemist of Salburg - ukazał się w PC, i to wyłącznie w Japonii.

1
Sophie podczas eksploracji

Nowa produkcja trafiła już na PS3, PS4 i PS Vita, w listopadzie 2015 roku (i w czerwcu 2016 r. w Europie). Na Steamie dostaniemy od razu zestaw DLC, w tym szereg przedmiotów i kostiumów czy dodatkowe utwory muzyczne.

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book to już siedemnasta główna odsłona serii, której założenia nie zmieniają się w ogromnym stopniu od niemal 20 lat.

Wcielamy się w młodą postać - najczęściej dziewczynę - i zajmujemy się tytułową alchemią, czyli rozbudowanym i zaawansowanym system rzemiosła. Najpierw musimy jednak zebrać składniki, eksplorując szereg przygotowanych map i walcząc z przeciwnikami w turowej walce.

Każda kolejna odsłona nieznacznie modyfikuje mechanikę. Atelier Sophie wprowadza między innymi warunki pogodowe oraz dodatkowo komplikuje system alchemii, każąc ustawiać składniki w odpowiednie układy.

W odróżnieniu od Final Fantasy, Atelier pozostaje dość klasyczną pozycją jRPG, więc przemówi głównie do fanów stylistyki anime, przedziwnych strojów i grindu.

Serię podzielono na wiele mniejszych cykli, różniących się założeniami uniwersum. Debiutująca 7 lutego na PC produkcja to początek serii Mysterious - powstaje już kontynuacja, zaplanowana na PlayStation na marzec.

Koei Tecmo wyda 7 lutego na PC jeszcze jedną produkcję - Nights of Azure. Ten tytuł też ukazał się już na PlayStation. To także pozycja RPG, ale tutaj akcja jest dużo bardziej dynamiczna, z przyzywaniem demonów do pomocy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami