Halo Wars 2 beta - jak zagrać na PC i Xbox One

Wszystko o testach strategii.

Halo Wars 2, będące owocem współpracy 343 Industries i Creative Assembly, stawia przede wszystkim na walkę. Rozbudowa bazy praktycznie tu nie występuje, nie zbieramy też surowców.

Otwarta beta gry odbędzie się w dniach 20-30 stycznia 2017 roku. Pełna wersja ukaże się 21 lutego. Gra trafi na Xbox One oraz na PC z Windows 10.

Skupienie się wyłącznie na produkcji jednostek i potyczkach sprawia, że gra wydaje się odpowiednią propozycją dla wszystkich, którzy nie mogą przekonać się do skomplikowanych i wymagających gier RTS.

Twórcy przygotowali dwie zróżnicowane frakcje - ziemskie siły UNSC oraz Banished, którzy służą jako zamiennik wojsk Covenant. Rozgrywka polega w dużej mierze na dobieraniu odpowiednich jednostek do skontrowania przeciwnika, użytkownicy mogą też wybrać jednego spośród kilku dowódców, zyskując dostęp do specjalnych zdolności.

hw21

Beta - jak dołączyć, zawartość

Testy Halo Wars 2, rozpoczynające się 20 stycznia, są otwarte. Oznacza to, że wszyscy chętni mogą wziąć udział w becie. Wystarczy pobrać ją z Xbox Store na Xbox One lub Windows Store na PC z Windows 10, gdy się rozpocznie.

Beta pozwoli sprawdzić tryb Blitz w rozgrywce wieloosobowej. Oprócz gromadzenia jednostek i wysyłania ich na pole bitwy, gracze wykorzystają karty z umiejętnościami, by aktywować specjalne ataki lub wprowadzać do boju dodatkowych żołnierzy lub pojazdy.

W nowym trybie twórcy chcą połączyć dynamiczną rozgrywkę typową dla gier RTS z koniecznością podejmowania decyzji, niczym w karciankach. Istotnym wyborem będzie nie tylko dobór kart do talii, ale też odpowiedniego lidera.

Liderzy to generałowie naszych armii. Wybór konkretnego lidera determinuje zestaw talentów, jakie można wykorzystać w trakcie rywalizacji. Testowa wersja zawiera wszystkich liderów, którzy znajdą się w pełnej wersji.

Beta Halo Wars 2 oferuje tylko jedną mapę - Proving Grounds. Możliwe będzie wzięcie udziału w potyczkach 1 na 1, 2 na 2, a także 3 na 3. Postępy nie zostaną przeniesione do pełnej wersji.

W trakcie trwania testów twórcy chcą udostępniać specjalne wyzwania, by uczestnicy skupili się na sprawdzaniu konkretnych aspektów rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami