Halo Wars 2 beta - jak zagrać na PC i Xbox One

Wszystko o testach strategii.

Halo Wars 2, będące owocem współpracy 343 Industries i Creative Assembly, stawia przede wszystkim na walkę. Rozbudowa bazy praktycznie tu nie występuje, nie zbieramy też surowców.

Otwarta beta gry odbędzie się w dniach 20-30 stycznia 2017 roku. Pełna wersja ukaże się 21 lutego. Gra trafi na Xbox One oraz na PC z Windows 10.

Skupienie się wyłącznie na produkcji jednostek i potyczkach sprawia, że gra wydaje się odpowiednią propozycją dla wszystkich, którzy nie mogą przekonać się do skomplikowanych i wymagających gier RTS.

Twórcy przygotowali dwie zróżnicowane frakcje - ziemskie siły UNSC oraz Banished, którzy służą jako zamiennik wojsk Covenant. Rozgrywka polega w dużej mierze na dobieraniu odpowiednich jednostek do skontrowania przeciwnika, użytkownicy mogą też wybrać jednego spośród kilku dowódców, zyskując dostęp do specjalnych zdolności.

hw21

Beta - jak dołączyć, zawartość

Testy Halo Wars 2, rozpoczynające się 20 stycznia, są otwarte. Oznacza to, że wszyscy chętni mogą wziąć udział w becie. Wystarczy pobrać ją z Xbox Store na Xbox One lub Windows Store na PC z Windows 10, gdy się rozpocznie.

Beta pozwoli sprawdzić tryb Blitz w rozgrywce wieloosobowej. Oprócz gromadzenia jednostek i wysyłania ich na pole bitwy, gracze wykorzystają karty z umiejętnościami, by aktywować specjalne ataki lub wprowadzać do boju dodatkowych żołnierzy lub pojazdy.

W nowym trybie twórcy chcą połączyć dynamiczną rozgrywkę typową dla gier RTS z koniecznością podejmowania decyzji, niczym w karciankach. Istotnym wyborem będzie nie tylko dobór kart do talii, ale też odpowiedniego lidera.

Liderzy to generałowie naszych armii. Wybór konkretnego lidera determinuje zestaw talentów, jakie można wykorzystać w trakcie rywalizacji. Testowa wersja zawiera wszystkich liderów, którzy znajdą się w pełnej wersji.

Beta Halo Wars 2 oferuje tylko jedną mapę - Proving Grounds. Możliwe będzie wzięcie udziału w potyczkach 1 na 1, 2 na 2, a także 3 na 3. Postępy nie zostaną przeniesione do pełnej wersji.

W trakcie trwania testów twórcy chcą udostępniać specjalne wyzwania, by uczestnicy skupili się na sprawdzaniu konkretnych aspektów rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami