Scalebound anulowane - już oficjalnie

Microsoft usuwa trailery.

Potwierdziły się informacje z wczorajszego wieczora - gra akcji Scalebound nie jest już rozwijana.

„Po dokładnym rozważeniu sytuacji, Microsoft Studios podjęło decyzję o zakończeniu produkcji Scalebound” - napisano w oświadczeniu wydawcy.

1
Mogło być ciekawie

„Pracujemy w pocie czoła, by dostarczyć fanom świetny zestaw gier w tym roku, wliczając Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves i inne wspaniałe wrażenia” - dodaje firma.

Tymczasem Microsoft rzeczywiście nie próżnuje i usuwa wszelkie ślady istnienia Scalebound z kanału Xbox w serwisie YouTube. Anulowanie kosztownej i reklamowanej produkcji po ponad czterech latach prac to wyjątkowy krok, ale kasowanie filmów jest jeszcze dziwniejsze.

Część fanów sugeruje, że przyczyną takich działań są kwestie licencyjne, ponieważ prawa do produkcji mogły pozostać w studiu PlatinumGames, odpowiedzialnym za prace. Na szczęście, w internecie nic nie ginie.

Scalebound zapowiedziano w czerwcu 2014 roku, podczas targów E3. Główna postać zaprzyjaźni się ze smokiem, który pomoże także w walce. Gra była najnowszym dzieckiem zasłużonego Hideki Kamiyi, twórcy Resident Evil 2, Devil May Cry, Okami czy Bayonetty.

Scalebound miało oferować ludzkiego bohatera (kamera TPP) oraz jego smoczego towarzysza (widok FPP). Naszym „zwierzakiem” mieliśmy sterować bezpośrednio lub za pomocą ogólnych poleceń.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami