Ujawniono anulowaną grę Mega Bloks Halo na X360

Prawie jak LEGO.

Mega Bloks to najpopularniejsza na świecie „imitacja” klocków LEGO, ale niewielu graczy zdaje sobie sprawę, że w 2013 roku pracowano nad połączeniem tych zabawek z serią Halo.

Prototyp - o nazwie kodowej Haggar - znalazł i ujawnił teraz kanał PtoPOnline w serwisie YouTube. Poniższy materiał wideo prezentuje kolorową i humorystyczną interpretację cyklu science-fiction, nie bez podobieństw do podobnych tytułów LEGO od studia TT Games.

Mega Bloks ma serię zestawów związanych z uniwersum Halo - stąd taka kooperacja. Akcję planowano przedstawić z perspektywy trzeciej osoby, z szybką akcją, mnóstwem zbierania klocków i budowaniem.

Szykowano także tryb kooperacji na podzielonym ekranie, sekwencje platformowe z klasycznym widokiem z boku, a nawet tryb oblężeń, z umacnianiem fortecy i walką z kolejnymi falami przeciwników.

Za prace odpowiadało studio n-Space z Florydy, zajmujące się w przeszłości głównie konwersjami gier innych producentów na sprzęt Nintendo. Firmę zamknięto w marcu ubiegłego roku, po próbach podtrzymania działalności za pomocą Sword Coast Legends.

Mega Bloks Halo rozwijano przez 2013 rok, dwanaście miesięcy po Halo 4 i równolegle z Xbox One. Nie wiemy dokładnie, dlaczego Microsoft otatecznie zrezygnował z pomysłu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami