Sony sprzedało w okresie świątecznym kolejne 6,2 miliona egzemplarzy konsol PS4 w różnych wersjach, podnosząc łączny wynik tego urządzenia do imponujących 53,4 mln.

O przekroczeniu poziomu 50 milionów wspominaliśmy już na początku grudnia. Warto zaznaczyć, że chodzi o konsole, które trafiły w ręce użytkowników, a nie tylko do sklepów. W obliczeniach pod uwagę brano także nowy model konsoli - PS4 Pro.

Należy również zauważyć, że za „okres świąteczny” Sony przyjmuje w tym przypadku czas od 20 listopada ubiegłego roku do 1 stycznia.

1
Drake jest zadowolony

Nie podano niestety podziału sprzedaży na poszczególne modele PlayStation 4: klasyczne urządzenie, wersję „slim” i mocniejsze PS4 Pro.

Jeśli o oprogramowaniu dla konsol mowa, to Sony pochwaliło się sprzedażą w tym samym okresie ponad 50,4 mln gier, licząc wersje pudełkowe i cyfrowe. Liderem było Uncharted 4: Kres Złodzieja, z 8,7 mln sprzedanych egzemplarzy (od premiery do 21 grudnia).

„Jesteśmy wdzięczni naszym fanom i partnerom za ogromne wsparcie, które pomogło nam uczynić ten okres świąteczny jednym z najlepszych w naszej historii” - zapewnia Andrew House, szef Sony Interactive Entertainment.

„Będziemy starali się kontynuować ten trend, rozszerzając portfolio tytułów, dalej rozwijając rewolucyjne doświadczenia na PlayStation VR oraz wysokiej jakości wrażenia na PlayStation 4 Pro, rozbudowując też usługi sieciowe.”

Rodzina PS4 jest obecnie dwunasta na liście najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów, za Nintendo 3DS, Nintendo Entertainment System i Game Boy Advance.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały