Platformówka Rime trafi nie tylko na PS4, ale też na PC, Xbox One i Switch

Premiera w maju.

Hiszpańskie studio Tequila Works przerwało kilkumiesięczne milczenie na temat platformówki Rime. Twórcy gry poinformowali, że zostanie wydana nie tylko na PlayStation 4, ale także na PC, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Na wszystkich wymienionych platformach produkcja ukaże się w maju tego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano.

01

Serwis IGN opublikował jednak pierwszy od dawna materiał poświęcony grze. Zwiastun zawiera fragmenty rozgrywki, w których główny bohater - młody chłopiec - eksploruje różnego rodzaju lokacje.

W trailerze zaprezentowano między innymi skakanie między platformami oraz sceny pokazujące, jak postać aktywuje rozmaite mechanizmy. Z filmu wynika również, że w produkcji znajdą się sekwencje umieszczone pod wodą. Nagranie pozwala też spojrzeć na kolorową oprawę graficzną.

Rime będzie platformówką z otwartym światem. Gracze wcielą się w chłopca, który będzie starał się uciec z tajemniczej wyspy. Nie obędzie się bez rozwiązywania zagadek, w których istotną rolę odegrają oświetlenie, dźwięk, perspektywa oraz czas.

Tytuł zapowiedziano podczas konferencji Sony na targach Gamescom w 2013 roku. Według pierwotnych założeń, gra miała ukazać się tylko na PlayStation 4.

Prace nad projektem jednak się przeciągały, zaś w międzyczasie studiu Tequila Works - znanemu między innymi z klimatycznego Deadlight - udało się odzyskać prawa do produkcji. Już wtedy spekulowano, że może zostać wydana nie tylko na PS4.

W lipcu tego roku twórcy w opublikowanym oświadczeniu zapewnili, że Rime nadal powstaje. Deweloperzy podkreślili, że postępy dokonywane są w bardzo szybkim tempie, o 40 procent rozszerzono nawet zespół zajmujący się tytułem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami