Od niedawna darmowe Let it Die jest dostępne w PlayStation Store na PS4. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej niecodziennej grze i przygotować materiał wideo prezentujący gameplay.

Nowa produkcja studia Grasshopper Manufacture - twórców Lollipop Chainsaw czy Killer is Dead - to nietypowy tytuł, czerpiący inspiracje z gier typu roguelike i serii Dark Souls.

System walki przypomina produkcje From Software. Najczęściej walczymy z jednym przeciwnikiem, a troje to już tłum. Podczas podróży zdobywamy nową broń, ulepszamy ekwipunek, rozwijamy postać.

Założenia fabularne są dosyć oryginalne. Jesteśmy graczem, który przebywa ze Wujkiem Śmiercią w salonie arcade i bawi się przy tytułowym Let it Die. Kieruje postacią, której celem jest dotarcie na szczyt wieży w futurystycznym mieście.

Czasem możemy też natknąć się na wrogów wysyłanych przez graczy, którzy mogą nas zaatakować. Większość czasu spędzamy jednak na potyczkach z komputerowymi oponentami. Nie zabrakło walk z bossami.

Przygoda okraszona jest specyficznym, japońskim poczuciem humoru, znanym już z poprzednich dzieł studia Grasshopper. Spotykamy wiele przedziwnych postaci i stworów.

Reklama