Shadow Tactics - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wskazówki i sekrety.

Witamy w poradniku do Shadow Tactics - gry strategicznej nawiązującej do słynnej serii Commandos. Tytuł oferuje trzynaście rozbudowanych misji, w trakcie których musisz z piątką bohaterów wykonać różnorodne cele. Sposobów ich realizacji jest całe multum, ale warto pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach i poradach, które umieściliśmy poniżej.

Dobrze jest także poznać mocne i słabe strony poszczególnych bohaterów, dlatego przygotowaliśmy ich opisy. W przypadku problemów z wykonaniem jakiegoś zadania zachęcamy do zajrzenia do naszej szczegółowej i bogato ilustrowanej solucji, zawierającej opisy przejścia wszystkich misji w kampanii. Osobną sekcję poświęciliśmy w poradniku na opisanie wyzwań i odznaczeń.

Porady na start

Opanuj skróty klawiszowe - dzięki nim będziesz wydawał polecenia znacznie szybciej, niż w przypadku korzystania z kursora i ikon na ekranie, a szybka reakcja ma często kluczowe znaczenie. Najważniejsze skróty, które warto znać:

  • Wybór postaci - 1-5
  • Lewy ctrl - klawisz interakcji - dzięki niemu możesz podnosić przedmioty, używać mechanizmów lub przenosić zwłoki wrogów. Warto dodać, że jeśli dokonasz zabójstwa lub ogłuszenia z wciśniętym klawiszem ctrl, to bohater od razu zacznie go dźwigać zapewniając dodatkowe sekundy przewagi.
  • Spacja - kucnięcie danego bohatera. Opcja pozwala na wolniejsze, ale cichsze przemieszczanie się. Ponadto przydaje się do ukrywania za różnego rodzaju, niezbyt wysokimi przeszkodami (murki, zarośla), co utrudnia wypatrzenie bohatera przez rywali.
  • Klawisze A,S,D,F,G - każdy z nich odpowiada zdolności specjalnej (każdy z bohaterów posiada ich inny zestaw).
  • Y - cios ogłuszający wskazanego rywala.
  • Lewy alt i ruch myszą - obracanie kamery.
  • Kółko myszy - oddalanie i przybliżanie widoku.
  • Prawy klawisz myszy - jeśli użyjesz go na strażniku, to pojawi się pole jego widzenia.
  • M - minimapa.

Ponadto warto pamiętać o komendach grupowych wykonywanych w tak zwanym trybie cienia (shift). Za akcje w nim odpowiadają klawisze 7,8,9,0, a wykonanie ich, to wciśnięcie klawisza enter.

Działaj w ukryciu - pamiętaj, że przeciwnik zawsze posiada dużą prewagę liczebną i kluczem do sukcesu jest pozostawanie w miejscach niewidocznych dla rywala. Nie wchodź w pole widzenia wartowników i korzystaj ze wszelkiego rodzaju elementów otoczenia, aby się skryć. Chodzi tu między innymi o budynki, krzaki, murki czy dachy, na które możesz wskakiwać.

Ukrywaj ciała - w trakcie gry musisz zadbać nie tylko o niewidoczność bohaterów, ale także zacieranie po sobie śladów. Chodzi tu głównie o usuwanie ciał zabitych lub ogłuszonych rywali tak, aby nie znaleźli ich inni wrogowie. Pozostawiaj je poza trasami patroli lub ukrywaj w krzakach albo w budynkach.

Często zapisuj stan gry - warto tu korzystać zarówno z klasycznego "save'owania", jak i szybkiego zapisu gry (klawisz F5). Jeśli popełniłeś błąd i chcesz szybko wczytać zapisaną w ten sposób grę, to wciśnij F8. Pamiętaj, że domyślnie jest włączona opcja zegara (na środku na góze ekranu), pokazująca ile czasu minęło od ostatniego zapisu gry. Warto z niej korzystać, jeśli zdarza ci się zapomnieć o zapisywaniu, ale jeśli nie masz z tym problemu i opcja ta cię denerwuje, to możesz ją wyłączyć w menu.

Zwracaj uwagę na pole widzenia rywali - jest bardzo ważne, aby przed przystąpieniem do działania sprawdzić pole widzenia okolicznych wartowników. Wystarczy wybrać danego przeciwnika i wcisnąć na nim prawy klawisz myszy. Pojawi się zielony trójkąt oznaczający pole widzenia rywala. W jego dalszej części (ciemniejszej) możesz poruszać się na kuckach - na bliższym dystansie będziesz dla strażnika widoczny zawsze. Pamiętaj, że nawet jeśli rywal cię dojrzy, to będziesz miał kilka chwil, aby wyjść z pola widzenia, zanim przeciwnik zareaguje.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami