Platformówka Shantae: Half-Genie dostępna na PC, PS4 i Xbox One

Jest też nowy trailer.

Po kilku opóźnieniach, sfinansowana na Kickstarterze platformówka Shantae: Half-Genie od studia WayForward jest już dostępna na PC, PS4, PS Vita, Xbox One oraz Wii U.

Odpowiedzialna za prace firma może pochwalić się doświadczeniem w gatunku gier platformowych, odpowiadając wcześniej między innymi za Ducktales Remastered, Adventure Time i Contra 4.

1
Są też starcia ze sporymi bossami

Tytułowa Shantae to pół-człowiek, pół-dżin. Za pomocą włosów atakujemy przeciwników, a taniec brzucha pozwala zamienić się w inne stworzenia. Eksplorujemy Sequin Land, zwiedzamy labirynty i walczymy z bossami.

Seria debiutowała w 2002 roku, lecz dotychczas nie była zbyt popularna w Polsce - ze względu na premiery tylko na sprzęcie Nintendo. Dopiero niedawno WayForward zaczęło przenosić starsze części także na inne platformy.

Zadaniem graczy w nowej grze jest odnalezienie źródła pradawnego zła i wygnanie go z krainy. Akcję podzielono na rozdziały, zakończone walką z bossem. W czasie rozgrywki spotkamy bohaterów niezależnych, rozwiążemy zagadki, odblokujemy też nowe umiejętności.

Zgodnie z założeniami serii, kluczowym talentem jest transformacja głównej bohaterki w inne formy, lub też przyzywanie do pomocy magicznych istot. Poza tym mamy do czynienia z klasyczną platformówką - z widokiem z boku, w 2D.

Twórcy zapewniają w komunikacie na Kickstarterze, że pracują już na DLC. Osoby, które wsparły zbiórkę na Kickstarterze, otrzymają rozszerzenia bez dodatkowych opłat.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami