CS:GO - bunny hop, czyli podstawy skakania

Króliczy skok - wyćwicz go odpowiednio.

Weterani pierwszego CS-a słyszeli o zjawisku, zwanym „Bunny hop”, czyli króliczym skoku. Występuje ono również w CS:GO, ale w stosunku do oryginału zostało mocno utrudnione. Na czym ono polega? Otóż, na ciągłym podskakiwaniu. Owszem, może to brzmieć co najmniej dziwnie, ale ta technika ma szerokie zastosowanie. Zanim do tego przejdziemy, warto dowiedzieć się, co jest w tym trudnego.

Bunny hop to sposób na zwiększenie naszej prędkości poruszania się, właśnie poprzez podskakiwanie. Maksymalna prędkość naszej postaci wynosi 250 jednostek z nożem, a dzięki tej umiejętności możemy ją sporo zwiększyć. Cała sztuczka polega na regularnym podskakiwaniu oraz wykonywaniem tzw. strafe'ów. Strafe to technika obracania się w powietrzu, czyli kiedy już podskoczymy, kierujemy postać w jedną stronę. Następnie znowu podskakujemy i zwracamy się w drugą - dzięki temu zwiększamy naszą prędkość.

Brzmi to kuriozalnie, dlatego polecam zobaczyć ten materiał wideo Sniper13, który posłuży jako wizualizacja.

32
Kto by pomyślał, że skakanie będzie takie ważne?

Przejdźmy zatem do podstaw. Jak już zostało wspomniane, Bunny hop to podskok + strafe. Docelowo skaczemy przy użyciu spacji, ale w tym przypadku warto zmienić ustawienia. Specjaliści od tej techniki polecają przypisanie funkcji skoku pod rolkę myszy. Do tego służą dwie komendy:

  • bind "mwheeelup" "+jump" - skok przy ruchu rolką w górę
  • bind "mwheeldown" "+jump" -skok przy ruchu rolką w dół

Dzięki nim o wiele łatwiej jest synchronizować kolejne podskoki. Jak zatem wykonać Bunny hop? Najpierw skaczemy, a następnie JEDNOCZEŚNIE trzymamy przycisk A i ruszamy myszką w lewą stronę lub przycisk D i ruszamy myszką w prawą stronę. Całą sekwencję powtarzamy kilkukrotnie, dzięki czemu nasza postać się rozpędzi. Na początku uda nam się wykonać dwa lub trzy takie podskoki, dopiero z czasem opanujemy tę technikę. Nie ma się czym zrażać, Bunny hop nie należy do łatwych w opanowaniu. Z tego powodu dobrze jest trenować na serwerach społeczności, które pozwalają na automatyczny Bunny hop. Można je bez problemu znaleźć w wyszukiwarce. W ten sposób możemy bez przeszkód ćwiczyć.

Spis treści: CS:GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Następnie: CS:GO - gdzie warto trenować

Po co jest nam ten cały Bunny hop? Prócz oczywistej funkcji, czyli przyśpieszenia naszego ruchu, pozwala dostać się w trudno dostępne miejsca. Na różnych mapach są skrzynie, silosy, czy inne obiekty, na które dostaniemy się, gdy uda nam się rozpędzić. Do tego służy właśnie Bunny hop. Poza tym, pozwala na szybsze wyskakiwanie z okien, czy na przemieszczanie się po mapie. Nie jest to coś niezbędnego, ale zdecydowanie ułatwia zabawę i daje nowe możliwości.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami