The Last Guardian - ścieżka nad przepaścią, komnata, pierwszy mechanizm

Dalsza podróż, kolejne beczki.

Po wyjściu z ruin ruszaj w prawo. Wydaje się, że nie ma tam drogi, ale jest - to wąska ścieżka przy samej ścianie, nad przepaścią. Trudno tu tak naprawdę spaść, więc nie bój się. Wystarczy iść przed siebie, a później wskoczyć na moment na łańcuch, by przejść dalej.

W końcu zeskoczysz na bardziej stabilne i większe podłoże. Trico pójdzie za tobą, będzie skakał po skałach obok. Możesz go zawołać, jeżeli zwleka. Następnie stań naprzeciwko zabitych drewnem drzwi po drugiej stronie i poświeć na nie lustrem, by Trico zniszczył blokadę. Przy okazji zawali się kolumna, która utworzy przejście na niższy poziom.

Po kolumnie zejdź na dół i idź w prawo, po schodach. W pomieszczeniu wyjdź przez okno (czy też może drzwi, nie jesteśmy pewni jak nazwać ten otwór) w prawo, do większej komnaty. Trico będzie próbował przecisnąć się za tobą, ale mu się nie uda.

tlg2scr1
Trudno spaść z krawędzi. Po prostu uważaj, by nie skoczyć.

Przejdź prosto i w prawo, schodami wyżej. Znów skręć w prawo, w stronę dziury w murze. Podejdź do końca i zawołaj Trico, wołaj do skutku, aż się pojawi. Wskoczy do korytarza. Wracajcie do komnaty, ale po drodze weź beczkę - leży w gruzach na końcu korytarza naprzeciw dziury w ścianie. Wskaż gruzy lustrem, by je zniszczyć i daj beczkę Trico.

Będąc w komnacie podejdź do ściany po lewej stronie od wyjścia ze schodów i zawołaj Trico, by się na niego wdrapać. Wskocz na wystające elementy i wdrap się na górę, powinieneś dostrzec ukrytą beczkę. Zrzuć ją i zeskocz na stwora.

Zejdź z Trico, podejdź do przeciwległej ściany. Zawołaj kompana, by móc się na niego wdrapać i przeskoczyć na półki. Wdrapuj się na ścianę i idź w lewo, wydrążonym w skale korytarzem. Dalej, po lewej w małej jaskini, jest beczka. Wyciągnij ją i rzuć Trico.

Idź dalej, wskaż lustrem drewnianą blokadę, by ją zniszczyć. Dalej musisz przejść małym, ciasnym przejściem, które znajduje się w skałach po prawej stronie - jest tam trochę wody. Wydostaniesz się na zewnątrz, a Trico przejdzie za tobą górą.

Teraz idź prosto, okrąż zabudowanie pośrodku obszaru i przejdź na drogą stronę, by dotrzeć do podobnej ściany z zakratowanymi oknami, którą ominąłeś. Podejdź do niej i przywołaj Trico. Wdrap się na niego i poczekaj, aż wskoczy wyżej. Możesz mu też wskazać, by to zrobił (R1 + wskazanie lewym analogiem).

tlg2scr2
Wszystkich takich luster musisz się pozbyć

Stwór wskoczy na ścianę, zeskoczy niżej. Zeskocz z niego i podejdź do kolorowego lustra leżącego na ziemi. Chwyć je i zepchnij - Trico boi się takich szkieł. Teraz biegnij dalej prosto, do budowli. W środku od razu wejdź w małe przejście na wprost, z którego dobywa się pomarańczowa poświata. Na końcu jest beczka dla Trico.

Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - Pułapka, dzban, ponownie na powierzchnię

Wyjdź, daj jedzenie stworowi i idź po schodach, do końca. Przywołaj tam Trico i wskocz na niego, przeskocz w stronę okna, przez które przedostaje się białe światło. Wyjdź na zewnątrz i przeskocz na półki po drugiej stronie. Musisz się po nich przedostać do końca. Z ostatniej - tej wyżej - przeskocz na kolejne okno. W środku opuść się na dół i pociągnij za dźwignię.

W korytarzu z dźwignią, na końcu, jest beczka. Daj ją Trico. Skręć dalej, użyj lustra, by zniszczyć zaporę i idź dalej. Musisz tu zeskoczyć niżej na platformę dziwnego mechanizmu. Wołaj Trico do skutku, a ten w końcu zeskoczy do ciebie. Zacznie się scenka, po której Trico zacznie być agresywny. Nie rób nic. Zobaczysz kolejną scenkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami