The Last Guardian - początek, uwolnienie Trico, wyjście z jaskini

Jak wyjść z pierwszej lokacji.

Gdy rozpoczniesz grę, zobaczysz po chwili czarny ekran z jasnym światełkiem w tle. Na brzegach pojawią się symbole. Musisz szybko wciskać dowolne przyciski na padzie - to sprawi, że symbole zaczną znikać.

Obudzisz się w jaskini, obok stwora Trico. Gdy przejmiesz kontrolę nad chłopcem, oddal się od potwora. Oswój się ze sterowaniem. Okrąż pomieszczenie i zajdź Trico od ogona, wskocz na bestię, by dotrzeć do włóczni. Wyciągnij ją z ciała Trico (gdy będziesz przy niej przytrzymaj kółko i rusz lewym analogiem w dół).

Bestia zrzuci cię i kopnie tak, że polecisz na ścianę. Ockniesz się po jakimś czasie. Narrator zasugeruje, że Trico może być głodny, musisz więc zdobyć pożywienie dla kompana - to beczki z zielonkawo-niebieskim płynem. Trzy znajdują się naprzeciwko Trico.

tlg1str2
Pierwsze beczki są łatwo dostępne...

Wszystkie beczki są łatwo dostępne. By dotrzeć do tej po prawej stronie, wystarczy wskoczyć na półkę (skaczesz wciskając trójkąt). Z beczką podejdź do stwora, ale nie zbliżaj się za bardzo - stań przy okręgu w centrum i rzuć beczką w kierunku Trico. Beczka po lewej na górze też wymaga wspięcia się na półkę i przejścia przez wąski otwór. Ostatnia jest za kratą - pociągnij dźwignię, by otworzyć przejście.

Gdy Trico zje trzy beczki, wejdź na niego i zbliż się do drugiej włóczni. Wyciągnij ją, jak poprzednią, by aktywować kolejną fazę. Odzyskasz przytomność, obudzi cię stwór, który już ci ufa. Gra wyświetli instrukcję przywołowania Trico (R1). Wejdź na niego i odczep obrożę, ciągnąc za dźwignię na szyi.

Zeskocz na ziemię i poczekaj, aż Trico zrzuci z siebie resztki pancerza. Później podążaj jedynym dostępnym wyjściem z obszaru, a wejdziesz do nieco mniejszej części jaskini. Przywołaj potwora, jeżeli nie przyszedł za tobą od razu. Wdrap się na jego grzbiet i wskocz na półkę. Zrzuć mu dwie beczki, a później przejdź małym tunelem, z którego wydobywa się biały dym.

Dotrzesz do dziwnego, jasnego pomieszczenia. Przejdź w prawo i wejdź na sarkofag. Zdejmij z niego przedmiot, tajemnicze lustro i wracaj do Trico. Zanim przejdziesz z powrotem do pierwszego obszaru, wejdź na stwora i poczekaj, aż zbliży się do ściany naprzeciw wejścia - będziesz mógł wskoczyć na górę i zrzucić mu trzecią, ukrytą beczkę.

tlg1scr1
...a niektóre łatwo przegapić, rozglądaj się więc uważnie.

Wracaj do pierwszej sali, tam, gdzie Trico był uwięziony. Użyj lustra (kółko), by zniszczyć stertę głazów i odpadków blokującą drugie wyjście i przejdź dalej. Trico pójdzie za tobą. Idź cały czas przed siebie, nad przepaścią uważaj, by nie spaść.

Dotrzesz do jaskini z wodą. Spokojnie możesz zeskoczyć do zbiornika. Podpłyń w lewo, by wejść na kamienny podest. Zauważysz wejście zablokowane deskami. Poświeć na nie lustrem, a Trico je zniszczy. Wejdź do środka i wdrap się na górę po łańcuchu, po czym zepchnij na dół skrzynię. Wróć na dół i wyrzuć dwie beczki do wody.

Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - ścieżka nad przepaścią, komnata, pierwszy mechanizm

Trico zeskoczy do wody po beczki. Weź trzecią i podejdź z nią tak, by rzucić nią nieco dalej - w kierunku małego wodospadu. Gdy Trico tam podejdzie, wdrap się na niego i przeskocz z głowy na bluszcz na ścianie. Po nim wespniesz się wyżej po ostatnią beczkę w tym obszarze. Potem znów wejdź na Trico, by wydostać się i przejść dalej.

Na końcu korytarza zobaczysz małe okno. Wspinaj się na ścianę i wyjdź przez otwór, a rozpocznie się scenka.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami