The Last Guardian - mechanizm, lustro, zakończenie

Ostatni etap przygody.

Gdy pokonacie wszystkich wrogów na ostatniej wieży i obejdziecie ją dookoła, użyj swojego lustra przy mechanizmie, by otworzyć wejście. Idź do środka i po schodkach, a trafisz do pomieszczenia z kolejnym mechanizmem. Spróbuj go użyć. Nie uda się, gdyż sufit jest zamknięty.

Trico powinien usiąść obok ciebie. Musisz tu opuścić się na jego ogonie przez otwór w podłodze. Jeżeli ogon nie zwisa, chwyć go i przeciągnij odpowiednio. Na dole zeskocz na jeden z kawałków podłoża. Teraz twoim celem jest aktywacja paneli przy użyciu lustra. Najpierw jednak musisz pozbyć się wrogów, którzy blokują niektóre panele.

Idź korytarzem dookoła. Po kolei podnoś hełmy i zbliżaj się z nimi do zbroi. Nie aktywuj kilku żołnierzy naraz, a zawsze jednego. Gdy wróg ożyje, uciekaj do sali centralnej i skacz na drugą stronę nad przepaścią, po czym świeć lustrem na przeciwnika, by Trico strzelił w niego pociskami z ogona. Powtarzaj czynność do skutku, do ostatniego wroga.

Gdy pozbędziesz się wszystkich zbroi, zajmij się aktywacją wszystkich paneli w okrągłym korytarzu. Przyłóż lustro do każdego i przytrzymaj. Gdy aktywujesz ostatni, sufit wyżej się otworzy, więc wracaj do Trico i użyj ostatniego mechanizmu, a wjedziecie wyżej, na nowy poziom.

tlg14s1
Gdy świecisz na wrogów, czasem zatrzymują się w miejscu

Na górze czekają na was kolejni wrogowie, walka znów będzie długa. Wiesz już, co masz robić. Pamiętaj o potrącaniu tych z tarczami. Na końcu poświeć jeszcze na wrogów na półce na górze, by Trico ich zestrzelił. Świecenie na niektórych przeciwników sprawia, że zatrzymują się w miejscu.

Po walce uspokój Trico i wyjmij włócznie z jego ciała. Następnie poświeć na sufit, na środek. Wejdź do windy, która zjechała. Na wyższym poziomie wysiądź i weź beczkę leżącą wśród śmieci. Niech Trico ją zje, a później wskakujcie wyżej - zaczynając od krzywych fragmentów betonu, które sięgają najniżej.

Trico zatrzyma się w końcu, bo drogę będzie blokował wiatrak. Musisz wtedy zejść z bestii i wejść do środka struktury małym przejściem. Spadniesz do pomieszczenia. Musisz teraz poświecić lustrem w czarną kulę, ale nie za mocno - uważaj, by nie odsłonić zupełnie jasnego środka kuli. Na wierzchu musi zostać trochę ciemnej masy. W przeciwnym wypadku cała kula bardzo szybko wróci do pierwotnych rozmiarów.

Zmniejsz więc trochę dziwną kulę światłem, a później skocz na otaczającą ją klatkę. Wspinaj się wyżej, później wejdź jeszcze wyżej, po ruszających się elementach. Wdrapiesz się na samą górę, gdzie musisz przeskoczyć na kręcącą się dookoła część podłogi. Podejdź na niej do mechanizmu i użyj lustra. Przytrzymaj je długo, a wiatrak się zatrzyma i Trico przeskoczy na dach budynku.

tlg14s2
Wskakuj po ścianie w górę

Puść mechanizm i wdrap się na ścianę podskakując z obracającego się elementu. Podejdź do Trico i wejdź na niego. Zacznij wskazywać mu teren w oddali, na horyzoncie. Po jakimś czasie zacznie się scenka. Przylecą złe stwory.

Bestie zaczną atakować Trico. Okrąż całą grupę i skieruj się w stronę lustra, które ci wypadło. Odbija się od niego światło, więc łatwo dostrzec obiekt. Gdy podbiegniesz do niego, przeszkodzi ci jeden stwór. Skończysz na jego grzbiecie. Trzymaj się, bo teraz czeka cię dłuższy lot. Wystarczy, że nie zejdziesz pod spód stwora, a w końcu wylądujecie znowu na wieży.

Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Ponownie biegnij po lustro - teraz uda ci się je zebrać. Stwory oderwą kawałek ogona Trico i zrzucą go do pomieszczenia, w którym byłeś przedtem. Zeskocz tam i poświeć lustrem na pionowe pręty otaczające strumień energii. Kawałek ogona powinien spaść jeszcze poziom niżej. Jeżeli tego nie zrobi, sam przesuń go ku otworowi w podłodze.

Na dole poświeć lustrem w kulę energii, by ogon strzelił raz jeszcze. To ostatnia rzecz, jaką musisz zrobić. Później tylko obserwuj scenkę. Po wszystkim, po napisach końcowych, poczekaj trochę, by zobaczyć dodatkową scenkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami