Bully (lub też Canis Canem Edit) od twórców Grand Theft Auto, kontrowersyjna gra o przygodach niesfornych uczniów, zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Ta druga odsłona jest już dostępna w sklepie Google Play, wyceniona na 34 zł. Posiadacze sprzętu Apple powinni otrzymać produkcję jeszcze dzisiaj, w wersji iPhone oraz iPad.

1

Nowa konwersja otrzymała tytuł Bully: Anniversary Edition. Jak wskazuje sama nazwa, ukazuje się na urodziny gry. Oryginał debiutował bowiem na PS2 w październiku 2006 roku, dziesięć lat temu.

Za port odpowiada War Drum Studios. Dodano turowe wyzwania sieciowe. Poza tym otrzymujemy całą zawartość pierwowzoru, a także elementy wprowadzone w wydaniu Scholarship Edition, wydanym w 2008 roku na PC, X360 i Wii.

Gracz wciela się w Jamesa „Jimmy'ego” Hopkinsa, „trudnego” ucznia ze szkoły Bullworth Academy. Jimmy chce pokazać pozostałym, kto tak naprawdę rozdaje karty w szkole i pnie się powoli po drabinie szkolnej hierarchii rozrabiaków, wykonując przeróżne czynności na terenie placówki i w pobliskim miasteczku.

Zaraz po premierze produkcja wywołała spore kontrowersje w mediach „głównego nurtu”, a część sklepów w Europie odmawiała umieszczenia na półkach pudełka z napisem „Bully” na okładce. Stąd zmiana nazwy na Canis Canem Edit.

Sama rozgrywka - jak to często bywa - wyjaśniała sytuację. Można było oczywiście uprzykrzać życie kolegom, ale chodziło raczej o próby zjednoczenia przeróżnych grup uczniów. Do tego całowanie nie tylko dziewczynek, ale i chłopców z klasy - dość progresywne podejście, jak na grę z 2006 roku.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały