W 2002 roku pracowano nad grą akcji Oni 2

Pomysł anulowano.

Dzisiaj studio Bungie słynie z Halo czy Destiny, lecz w przeszłości zajmowało się także innymi tytułami, w tym Oni. Okazuje się nawet, że inne studio opracowywało sequel tej produkcji - Oni 2. Ostatecznie pomysł anulowano.

Kanał „PtoPOnline” w serwisie YouTube nie od dzisiaj ujawnia takie zapomniane tytuły. Teraz dotarł do materiału wideo przedstawiającego właśnie wersję Oni 2 z 2002 roku, rozwijaną przez Angel Studios.

Otrzymujemy niewiele ponad proste demo technologiczne, ale widać już ambitne założenia walki, z płynnym przechodzeniem pomiędzy strzelaniem oraz pięściami i kopniakami. Gracze mieli nawet kontrolować poszczególne kończyny, dzierżąc na przykład dwie bronie.

Take-Two nie mogło doczekać się postępów i na początku 2002 roku projekt popadł w kłopoty. Jak zapewnia PtoPOnline, deweloperzy pracujący nad Oni 2 narzekali na brak wyraźnego kierunku rozwoju i zbyt ambitne podejście.

Oni 2 ostatecznie skasowano podczas transformacji Angel Studios w Rockstar San Diego. Wielu pracowników zajęło się następnie Red Dead Revolver, a całe studio odpowiadało później między innymi za Red Dead Redemption czy Max Payne 3.

Wskrzeszenie serii Oni przez Bungie wydaje się obecnie mało prawdopodobne, o ile prawa do produkcji pozostają w tym studiu, a nie właśnie w 2K Games.

Pierwsza produkcja ukazała się w 2001 roku na PC i PS2. Gracz prowadził Konoko, przedstawicielkę zaawansowanych sił policji w 2032 roku. Akcję obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby, rozprawiając się z przeciwnikami za pomocą rozbudowanego systemu walki.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami