Walka i eksploracja w nowym materiale z Prey

AKTUALIZACJA: Kolejny gameplay.

Aktualizacja (12:20): Opublikowany w nocy materiał wideo z gry Prey rozbudził zainteresowanie na eksplorację i walkę na pokładzie tajemniczej stacji kosmicznej, lecz nie odpowiedział na wszystkie pytania.

Teraz nieco więcej odpowiedzi oferuje rozszerzona wersja zwiastuna, obejmująca niemal dziewięć minut akcji. Jest też komentarz deweloperów, oferujących jeszcze więcej informacji.

Już na samym początku twórcy potwierdzają, że lokacja będzie otwarta i gracz będzie mógł wybrać się w dowolnym kierunku niemal zaraz po rozpoczęciu przygody.

W odróżnieniu od materiału z The Game Awards, nie będziemy zbyt często korzystali z broni palnej, ponieważ te są bardzo rzadkie. Dużo częściej będziemy musieli postawić na walkę wręcz.

Jest też spojrzenie na interfejs, w tym mapę i ekwipunek z ograniczoną pojemnością, ale także na elementy RPG - w formie rozbudowywania umiejętności i zdolności specjalnych.

Co interesujące, gracz będziemy mógł poznać talenty z repertuaru obcych, co pozwoli na przykład zamienić się w... kubek czy inny przedmiot codziennego użytku, co wydatnie pomoże podczas przemieszczania się przez wąskie przejścia.

Jest też system rzemiosła, ale z tego elementu nie skorzystamy w dowolnym momencie, lecz dopiero po znalezieniu specjalnych drukarek 3D na terenie stacji.

***

Oryginalna wiadomość (04:22): Podczas gali The Game Awards 2016 zaprezentowano nowy zwiastun futurystycznej gry Prey. Materiał pozwala przyjrzeć się fragmentom rozgrywki.

Trailer ujawnia niektóre elementy wyposażenia bohatera. Broń wykorzystamy nie tylko do walki, ale też do pokonywania przeszkód, co udowadnia przykład zastosowania wyrzutni zamrażającej substancji.

Gracze wcielą się w Morgana Yu (lub Morgan Yu), który nieświadomie weźmie udział w tajemniczym eksperymencie na stacji kosmicznej. Placówka zostaje opanowana przez obcych, a gracza będzie przetrwanie i odkrycie tajemnic, korzystając z broni i nadludzkich umiejętności.

Celem będzie ucieczka ze stacji. W myśl gatunku nazywanego czasem „metroidvanią”, pewne obszary stacji będą zamknięte do czasu pozyskania odpowiedniej umiejętności, przejmowanej z pokonywanego bossa.

Arkane Studios to zespół odpowiedzialny między innymi za cykl Dishonored. Prey ukaże się w 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami